Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 felsőfokú az már előny...

3 felsőfokú az már előny lehet a munkakeresésnél?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, most tettem le a 3. nyelvből a felsőfokút. Még egyetemre járok, de vannak ismerőseim, akik most pályakezdők, és többet közülük azért nem vették fel a nagy cégek, mert csak két nyelvből volt felsőfokújuk, meg van akinek 2 felső + 1 közép.

A három felsőfok azért már elég jónak számít, nem? (angol-német-orosz)


2012. júl. 15. 17:04
 1/5 anonim válasza:
37%
ki kell, hogy ábrándítsalak. borzasztó ember vagy. h bírsz így tükörbe nézni? csak 3 felsőfokod van? szerintem menj vissza, és tegyél le minimum 2-t. ja és fordítói sem árt legalább 2 nyelvből, mivel több ismerősömet is azért nem vették fel az fkf zrt. nemzetközi céghez narancssárga autó managernek, mivel szegényes nyelvtudásuk kimerült a 4 felsőfokban.
2012. júl. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen cégekhez pályázol, de ha legalább egyetlen idegen nyelvet (például németet) folyékonyan beszélsz, máris jól el tudsz helyezkedni egy multinál. Megsúgom: nem a nyelvvizsgák száma, hanem a nyelvtudás mértéke, színvonala számít.
2012. júl. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Mondjuk egy kínai vállalatnál labdába sem rúgsz.
2012. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem egy hirdetésre se, ahol 3 nyelvet kértek volna. Olyanokat szoktam látni, hogy angol ÉS német, vagy angol és még egy európai nyelv ismerete.


Eszerint a 3 nyelv annyiból jelent előnyt, hogy az angol+német pályázatok mellett megpróbálhatod azokat is, ahol angol+oroszt kérnek.


"többet közülük azért nem vették fel a nagy cégek, mert csak két nyelvből volt felsőfokújuk"


Azért érdekelne, hogy mit tanulsz. Mert ilyenről még nem hallottam :-)

2012. júl. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elég 1 nyelvet jól tudni. A lényeg úgyis azon van, hogy az állásinterjún hogy viselkedsz. Ha úgy, mint én a jelenlegi munkahelyemen, szerényen, visszahúzódóan, félve, hogy rosszat mondasz, akkor nagy eséllyel elástad magad.

Ha úgy, mint a következő munkahelyemen (ahová már felvettek, de még felmondási időm van), hogy bemész, magabiztosan válaszolsz mindenre, minden idegen nyelvű kérdésére van válaszod ->ha nem is teljesen odaillő, de egyből rávágsz valamit, minden helyzetből kivágod magad, akkor menni fog. Persze ez szakterülettől és HR-estől is függ. konkrétan én a mérnök diplomámmal meg a középfokú angol nyelvvizsgámmal/papírommal így most jól jöttem ki...

2012. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!