Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokú nyelvvizsgához...

Angol felsőfokú nyelvvizsgához jó köny (ek) vagy oldal?

Figyelt kérdés

A középfokút most januárban tettem le, de nem akarok itt megállni. Viszont pénz hiányában ősznél előbb nem tudok sem magántanárhoz menni, sem tanfolyamra. Nyáron viszont van rengeteg szabadidőm, ami erre jó lenne.

Van valakinek bármi tapasztalata, hogy milyen könyvet érdemes vennem?



A másik kérdésem: Szeretnék angolul elkezdeni olvasni egy könyvet. Mivel még szerintem felét sem érteném, ezért gondoltam arra, hogy olyan könyvet fogok, amit magyarul többször olvastam. Ez jó így? Vagy olvassam párhuzamosan angolul és magyarul is?


2012. júl. 12. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Bestsellereket olvass, ne szépirodalmat, azoknak könnyebb a nyelvezetük, simán érteni fogod szótár és magyar verzió nélkül is!

A hallásutáni megértést gyakorolhatod például itt:

[link]


Olvasásmegértéshez, szókincshez rengeteg feladatot találsz itt:

[link]


Jó tanulást! :)

2012. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Ha bárkinek eszébe jutna még bármi, szívesen várom :)

2012. júl. 13. 08:32
 3/3 anonim válasza:
1000 kérdés 1000 válasz felsőfokra c. könyvből tanultam, nálam bevált
2012. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!