Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Írtam egy angol levelet!...

Írtam egy angol levelet! Megnéznézek mik benne a hibák? (nyelvizsgára készülök, de csak 1-2év múlva akarom lerakni)

Figyelt kérdés

Dear Johnny,


Please forgive me for my delay in answering your letter but i have been really busy lately. I've had to study a lot but now i'm free and I can tell youmy favourite activites.


In my free times I like reading and listening to music. I Like reading romantic and crime stories books but i like reading magazines especially on fashion and wellness. Sometimes I read poems. My facourite writer is Attila József.

I like pop music. My favourite group is The Backstreet Boys. I have never been concert because the tickets are expensive what I would go.

I often watch Tv or DVD. I'm keep on tragedias and musical films. I enjoy romantic films bit i don't like to watch horrol films.

Sport is my live. I have been playing basketball. I do several sports in my free time. I go hiking in summer with my sister and her boyfriend.


What about you, Johnny? Do you have a lot of spare time? What do you usually do in your free times?


Do you write me soon and tell me sall about yourself. I will try to answer sooner.


Yours,

XY



2012. júl. 17. 09:58
 1/5 A kérdező kommentje:
valaki megnézi? :)))
2012. júl. 17. 17:57
 2/5 Ian Catman ***** válasza:

Nos, nem angolt tanítok, de angolul tanítottam egy amerikai egyetemen három évig, valamit értek hozzá. Összességében egész jó, durván egy négyest kapnál rá, erős hiba nincs is benne csak egy-kettő, összesen 18 hibát találtam egy olvasatra. Nézzük (mondom, amerikai egyetemen tanultam és tanítottam, nem briten.).

1. a leggyakoribb hiba az 1.sz 1. sz. (én) névelő: MINDIG nagy betűvel írjuk (I), akárhol van. Ez mondjuk komolyabb hibának számít, ha kicsi.

2. vannak nyilvánvaló elütések, gépelési hibák, kapcsold be a gépen az angol (US vagy GB, ahova megy) automata helyesírás ellenőrzőt. Pl.: 1. bek. 3. sor "youmy" nyilván két szó, ezt a gép kiszúrná.

3. Az I ugyan mindig nagybetű, de utána kicsi jön, de gondolom az "I Like" is elütés.

4. "crime stories books" komolyabb, helytelen. A crime story az főnév, de itt jelzőként áll, helyesen: "crime story books" (a többes számot nem halmozzuk, ellentétben a latin nyelvekkel).

5. "magazines....of fashion", és nem "on" fashion. Külön cikkre lehetne, "article on fashion". (És ebben a szövegben a magazines és az especially közt vessző kell.)

6. "facourite" elütés, nyilván favourite, ismét: gép. De arra is vigyázz, hogy

7. amerikai vagy brit. Ha brit, akkor marad a favourite, ha amcsi, akkor "favorite", kimarad az u. (És Attila József nem "writer" hanem "poet".)

8. "I have never been AT their concept.." (kimaradt az "at"), "tickets are expensive what I would go" a legszembetűnőbb hiba, írd egyszerűen "I can not afford the tickets."

9. "I'keep on tragedias.." ez mi? értem én, vagy "I am keen on " (brit, és ódivatú), vagy és inkább egyszerűen "I like..."

10. "tragedia" görög, angolul "tragedy", de biztos, hogy nem az általánosabb "drámára" ("drama") gondolsz?

11. "horrol" elütés, nyilván horror. (te szegény..:-))

12. "Sport is my live." értelmetlen. A többes szám itt kérdéses (sports az alapesete is), ezért gordiuszi csomót vágjuk át: "Sports and games are my life!" (a felkiáltójellel csínján kell bánni, de ez érzelmet fejez ki.)

13. "I have been playing basketball." Ez azt jelenti, még mindig játszol (present perfect continuous). Ha igen, akkor nagyon helyesen használtad, ez sokaknak nehéz. Ha csak játszottál de már nem, akkor "I played basketball earlier" vagy ilyesmi.

14. "go hiking in the Summer". (the, és S nagybetű.)

15. "...in your free time?" (nem kell a tbsz. "s".)

16. zárómondatnak: "Please, write me soon, and...I will try to answer as fast as I can"


Egyébként jó. Nem tudom mennyi idődbe telt, de ezt ha előttem a teremben írod meg fél óra alatt, erős négyes. Komolyan. Látszólag sokat szőröztem, de vedd észre, hogy a legtöbb apró hiba, amit te is észrevennél.

Gratulálok, fiam (szerintem lányom), most átment négyessel, de ha visszajön fél év múlva, simán lehet jeles is, mondanám ha a vizsgáztató lennék (és csak ennyi lenne a vizsga).

2012. júl. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ian Catman ***** válasza:

...látod, mikor a hóhért is akasztják, fentebb én is elütöttem talán háromszor, és nem vettem észre (ezen a honlapon nincs helyesírás ellenőrző), a 8. és a 9. pontomban van három elütés, de lehet, hogy több is. Becsüld meg a négyest amit kaptál, mert az egyetemen volt nálam 60 százalékos bukási arány is, igaz, nem angol nyelvből....:-)

...Na, komolyan, tényleg jó volt. És még egy dolog: a srác is tudja, hogy nem angol az anyanyelved. Nem cikiznek, nagyon türelmesek tudnak lenni, ne izgulj. Jó ez.

2012. júl. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mikor megláttam ezt a hosszú válaszát gondoltam magamban: Na tuti tele van hibával..., de mikor elolvastam megnyugodtam. :)Igen, elég sok gépelési hiba van: először írtam egy piszkozatot ceruzával, majd egy füzetbe átírtam tollal, ott ugye nincsenek helyesírási hibák, utána pedig begépeltem ide a füzetből. Nyelvvizsgára készülök, de érzem, hogy még fényévekre vagyok tőle. Jövő nyáron szeretném letenni, remélem sikerülni fog! :)

Nagyon szépen köszönöm ezt a hosszú és részletes javítást! :))

Ja és igen lány vagyok! :))

2012. júl. 19. 09:02
 5/5 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon jó dolog lehett Amerikában lenni, tanulni és tanítani. :) Szeretem az angolt, de sajnom nem az erőséggem :(

Álltalában 2-3naponta írok egy-egy levelet(ahogy az időm engedi) Ha van kedve és ideje megnézheti őket, itt megtalálja a "angol, levél, angol levél" kulcsszavakkal :))

2012. júl. 19. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!