Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most akarok elkezdeni angolt...

Most akarok elkezdeni angolt tanulni, eddig nem tanultam, nulla szinten vagyok. Ti a magántanárt vagy a tanfolyamot javasoljátok? És miért melyiket? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Én is hallottam már véleményeket mindegyikről. A városomban csak a Katedra nyelvsuli van, vagy magántanár. Azt hallottam negatívumként a nyelviskoláról, hogy egy 10 fős az átlag csoport, és itt kb 5 óra felel meg egy magántanárral eltöltött órának, mert ott csak én kérdezek, nem megy el sok idő olyan kérdések kielemzésével és magyarázásával amit már tudok. Ti melyiket ajánlanátok? Amugy a célom az hogy jövő év májusában meglegyen a középfokú, és tisztában vagyok vele hogy ez mindennapos intenzív 2-3 órás tanulással érhető csak el, mivel németből már van középfokúm. Ezért is lesz talán könnyebb az angol másodjára nekem.
2012. júl. 17. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a magántanárt javaslom, én is most kezdtem az angolt, majd ha eljutok egy szintre talán beiratkozok nyelviskolába. Tavaly jártam nyelviskolába, nem voltunk sokan, de engem például zavart, hogy a többiek nem tanulnak semmit én meg tanultam volna így nem haladtunk sehová.
2012. júl. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, számít -e a pénz vagy nem. Egy tanfolyam sokkal olcsóbb, mint egy magántanár (igaz itt elég nagy a szórás).

Én ár szempont alapján döntenék. 10 fő az teljesen jó létszám.

2012. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jártam katedrába, szerintem nincs túl nagy gond a 10 emberrel.


Látom, most már kicsit máshogy működik, van silver meg gold oktatás.

Silver: 670 Ft/óra -->heti 2500Ft (max 12 fő)

Gold oktatásban 1350Ft/óra -->heti 5000Ft (max 6 fő)

(óra 45perc)


Magántanárnál kb 2500Ft-ért kapsz 60 percet, ha veszel heti 2 órát ugyanúgy heti 5000Ft-nél jársz.



Másrészt 8 hét a kurzus, ami alatt 30 órát kapsz.

Te meg ezalatt szeretnél tanulni 85 órát minimum.

Vagyis egyszerűen neked túl lassú ez.



Harmadrészt az egyetlen, amit nem szeretek a katedrában, hogy marha drága a tankönyv. És önálló használatra nem igazán alkalmas. Kurzusra nem olyan rossz, de ha egyedül is akarsz haladni, arra ez nem jó.

Magántanár biztos tud ajánlani egy rendes könyvet, ami neked jobban megfelel.


Negyedszer, amikor én odajártam volt házi, de nem nagyon néztük át. Magántanár ad házit, odaadod neki, és otthon kijavítja a következő órára.

2012. júl. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is veled értek egyet utolsó. És szerintem heti 2 óra bőven elég egy magántanárnál. Nem ott akarom megtanulni az anyagot, ott abban az egy órában mondja meg mit tanuljak és azt megtanulom, és ha valamit nem értek akkor elmagyarázza, és a kiejtéseket is elmondja. És szerintem egy magántanár tisztában van vele hogy mennyit kell tanulnom ha 10 hónap alatt középszintre akarok jutni, akkor úgy adja az anyagot, és ha nekem ez lassú akkor megmondhatom neki hogy gyorsítsunk, vagy lassítsunk ha nem bírok sokat tanulni...
2012. júl. 17. 13:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Mentél magántanárhoz? Szerinted februári kezdéssel mondhatni null angol tudással tudok emelt szintű angolt tenni májusban vagy felejtős? Biztos van már némi tapasztalatod. Minden érdekel. Köszi!
2013. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen már van, én hetente kétszer járok két órára. Szeptember elején kezdtem. Minden nap tanulok 2-3 órát. Nekem napi 2-3 óra tanulással ha így haladok 8 hónap kell a középfokú nyelvvizsgához, és a tanár akihez járok szerinte ez remek eredmény lenne nulláról a középfokra 8 hónap alatt eljutni. Szóval neke ha jól értem nulláról a felsőfokra kellene eljutnod 4 hónap alatt. Ezt én a lehetetlen kategóriába sorolnám.
2013. jan. 18. 19:43
 7/8 anonim ***** válasza:

>>>> Igen már van, én hetente kétszer járok két órára.

Szeptember elején kezdtem. Minden nap tanulok 2-3 órát.


Akár ennek a dupláját is lehetne, 4-6 órát. Ez nem teljesen lehetetlen, gondolj pl. bele hogy egy matematikus 10-15 órát tanul naponta. Ez nyelv esetében úgy oldahetó meg, ha váltogatot a könyveket és a feladatokat. 1 óra nyelvtan elmélet, 1 óra nyelvtan gyakorlat, 2 óra olvasás, 1 óra film nézés, 1 óra fogalmazás vagy fordítás, vagy valami ilyesmi.


>>> Nekem napi 2-3 óra tanulással ha így haladok 8 hónap kell a középfokú nyelvvizsgához, és a tanár akihez járok szerinte ez remek eredmény lenne nulláról a középfokra 8 hónap alatt eljutni.


Tényleg az. Ne felejtsd el, hogy az angol kiejtés sokat nyom a latban, akinek a szóbelin rossz a kiejtése azt le szokták pontozni vagy megbuktatják.


>>>> Szóval nekem ha jól értem nulláról a felsőfokra kellene eljutnod 4 hónap alatt. Ezt én a lehetetlen kategóriába sorolnám.


Ez valóban lehetetlennek tűnik. Annális inkább mert min 15-20000 szót kellene megtanulni és ennek a nagyrészét még aktivizálni is kéne. A középfokú szólisták 6-8000 szót tartalmaznak.

Szóval 15000 szóval számolva és 120 nappal ez 125 szó/nap. Ez nem teljesen lehetelen, mert velem el[fordult hogy egyetlen nap alatt tanultam meg 800 szót. Igaz másnap már teljesen ájult voltam. Viszont hosszútávon is megmardt ezek 80%-a. Megjegyzem, hogy a 125 szó csak 3 oldal a spirálfüzetben.

Na persze még aktivizálni is kell aszavakat, vagyis kifejezések formájában érdemes őket memorizálni.

2013. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Megtanultál angolul?
2020. jún. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!