Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német felsőfokra szeretnék...

Német felsőfokra szeretnék készülni. Szeretnék tanácsot kérni hogy hogyan tegyem? Eléggé el vagyok veszve ilyen tére most sajnos. :S

Figyelt kérdés
Olvastam márm itt pár kommentben a filmezést, illetve az olvasást, ami szerintem is jó ötlet, de se filmeket nézni, se olvasni nem szeretek... :S Tv-t szoktam nézni, elég sok német adó van itthon, de amúgymás ötletem nagyon nincs. Néha pár cikket is kiszótárazok, de engem főleg a gazdaság érdekel, úgyhogy azzal se megyek sokra az általános felső nyv-n. 21L
2012. júl. 19. 10:47
 1/4 A kérdező kommentje:
ja, azt elfelejtettem írni, hogy nekem nem elsősorban a papír kell, az is persze, de nekem a nyelvtudás, a minél jobb nyelvtudás a fontos. Igazából már sokan mondták,, hogy simán elmehetnék, de én még kivárok, fejlődni szeretnék, csak nem tudom, hogyan...
2012. júl. 19. 10:50
 2/4 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy nem szeretsz tv-t nézni, olvasni, de szerintem még mindig sokkal élvezetesebb,mintha linkelnék neked egy könyvet, amiben 60 oldal szószedetet magolhatsz. :D Én idén csináltam meg a felsőt egy erős középfokú tudással (valahol B2 és C1 közé tenném most magam). Nem annyira nagy szám a felsőfok, mint ahogy azt mindenki mondja. Tehát ha folyékonyan tudsz beszélni, és sok mindent megértesz, akkor elmehetsz felsőfokra már, szerintem. 17
2012. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én előnyben részesítem a filmeket idegen nyelven, vagy zenéket azokból is sok jó kifejezést lehet tanulni :D Nekem sokkal jobban megragadtak. Nekem már van német felsőfokúm (ÖSD meg DSD) és nem volt olyan nehéz, mint ahogy elképzeltem. Sose tartoztam a hűű de jó németesek közé, mégis sikerült és ahhoz képest elég jól,nem számítottam rá. Szerintem is megpróbálhatnád, csak nyerhetsz vele .:)
2012. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Dolgozd ki a tételeket
2017. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!