Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Írtam egy angol levelet a...

Írtam egy angol levelet a nyaralásról. Megnéznétek mik benne a hibák?

Figyelt kérdés

Dear Ashley,


Well, here we are on the beach at Corfu and we are having a woderful time.


Curfu, where the typical weather conditions are perfect for a relaxing summer holiday. I don't like very active holidays, I prefer not to do anything just sit on the beach and sunbathe. Sometimes go into the sea and have a bath in it.


My room is small. The room are a bed, a small cabinet and a table with two chair. But the view is beautiful. / From the terrace I have a nice lookout over the sea.


We are swimming, sunbathe, sightseing, relaxing and eating. In the evening we go to the nearest town for a walk and to buy some gifts. We have seen many attractions, like the Achilleon castle and the Panaghia Spiliotissa.

The Corfu foods are very delicious mainly of marine fish and seafood. We have tasted many varieties of cocktail.


I feel very well here, it would be nice if you can you be here.

I will be looking forward to hearing from you soon.


Yours,

XY



2012. júl. 19. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:

"[...]not to do anything just sit on[...]"

Az anything és a just közé vessző kell.


"[...]The room are a bed[...]"

Alapjáraton sem lehetne are, csak is, de nekem úgy is furcsa. Inkább úgy mondanám, hogy "consists of a bed..."


"[...]are swimming, sunbathe[...]"

Sunbathing, de gondolom, csak figyelmetlen elírás.


"it would be nice if you can you be here"

If you could be here.


Ennyit találtam nagy' hirtelenjében, bár van egy-kettő, amiben nem vagyok biztos, hogy helyes-e vagy sem. Mindenesetre, nem rossz fogalmazás! Mióta tanulod?

2012. júl. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javítást! :) Hát már régóta tanulom le is érettségiztem belőle. Maga a gimiben 3-as voltam, de az érettségim 2 lett 2pont kellett volna a 3-hoz. Tavaly érettségiztem, most halasztottam egy évet a fősulin és ebben az évben kezdem el tényleg foglalkozni vele, mert szeretnék jövő nyáron nyelvvizsgát! :)
2012. júl. 19. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meglehet így hamarosan. Kár, hogy nem foglalkoztál vele, mert ezek alapján úgy vélem, nem csak kettes meg hármas lehettél volna angolból.
2012. júl. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak az volt a baj, hogy ugye más tárgyakra is kellett tanulni, +különórák és nem maradt a nyelvre elég időm! :((
2012. júl. 19. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én módosítottam benne több helyen.

Egyéb cselekvéseket (programokat) azért írtam folyamatos jelen időben, mert azok most, a nyaralás idején történnek, vagyis gondolom, nem rendszeres nálad a tengerben való úszás, korfui ételek fogyasztása vakáció időn kívül.


Íme:


Dear Ashley,


Well, here we are on the beach at Corfu and we are having a woderful time.


Curfu, where the typical weather conditions are perfect for a relaxing summer holiday. I don't like very active holidays, I prefer doing nothing, just sitting on the beach and sunbathing. Sometimes I am going into the sea and having a bath in it.


My room is small. There are a bed, a small cabinet and a table with two chairs in it. But the view is beautiful. / From the terrace I have a nice lookout over the sea.


We are swimming, sunbathing, going sightseeing, relaxing and eating. In the evenings we are going to the nearest town for a walk and to buy some gifts. We have seen many attractions, like the Achilleon castle and the Panaghia Spiliotissa.

The Corfu foods are very delicious mainly of marine fish and seafood. We have tasted many varieties of cocktail.


I am having a great time here, it would be nice if you could be here.

I am looking forward to hearing from you soon.


Yours,

XY


Biztos van még benne javítanivaló. :)

2012. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a javítást! :)))
2012. júl. 23. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!