Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szakmai középfokú nyelvvizsg...

A szakmai középfokú nyelvvizsgához elég, ha csak szakmai szavakat tanulok?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a nyelvet nem rég, és szakmai kell belőle, nem tudom mennyire sok hétköznapi szót tanuljak meg, vagy elég kb az általános alapfokú szintre építeni a szakmai szavakkal? Nyelvtanból jó vagyok, azt a felsőfokig felkészítő könyvből megtanultam.
2012. júl. 19. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem elég.
2012. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Középfokú szakai nyelvizsga (szaknyelvvel bővített középfokő nyelvvizsga) = Közpéfokú nyelvvizsga (B2) + szakmai szókincs.


Ez mindent elmond, azt hiszem.


Nem elég ha csak a felkészítő könyv szavait tanulod meg, mert nem csak azokkal fogsz találkozi, sőt az is előforulhat, hogy csak néhány köszön vissza a vizsgán, mert pl. szinonímával írták le.

Szóbelin tételek vannak, bevezetésként általános témákban folyik a beszélgetés (hobbi, család, iskola, jövőterv, utazás...)

Ha most kezdted a nyelvet, először juss el középfokig (nyelvtan, szókincs mind a 4 készségen /szövegértés, levélírás, magnó, kommunikáció/), majd arra építsd rá a szakmai nyelvet, úgy már van esélyed a vizsgán. Kb 1 - 1,5 év, nekem ennyi kellett közel 0-ról.

Könyvet úgy célszerű vásárolni a felkészüléshez, gyakorláshoz, hogy tudod mi a kitűzött cél - alapfok, középfok, felsőfok. Értelem szerűen más nehézségi szintű feladatokat tartalmaznak, és talán más tempóban és módszer alapján magyarázzák a nyelvtant, a témákat.

Miért felsőfokú könyvből tanultál, meddig fog úgy benned megmaradni? Néhány hét alatt nem tudod megtanulni a teljes nyelvtant úgy, hogy használni is tudd, pláne felsőfokon. Eleve a múlt idős rendhagyó igék listája több oldal, ezeket megtanultad már? Elengedhetetlen, egyből véged ha nem tudsz múlt időben kifejezni valmit, az 'csak' a középfok köszöbe.


Jah, magyarul sem árt tisztában lenni a fogalmakkal, összefüggésekkel, mert

1. így könnyebb tanulni

2. a vizsgán egyből lesül rálad, ha lila gőzöd nincs az egészről... hogy magyarázod el a tételt, hogy mesélsz a témábavágó képről ha magad se érted.

2012. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem valamivel több, mint B1-es szint kell, és amellé már hozzá lehet tenni a szakmai szókincset.


Pl itt ez a könyvsorozat:

[link]

2-3-as könyvet teljesen tudni kell, és a 4-esnek minimum a felét.

Az 5-ös könyv befejezésével mehetsz el elvileg középfokra.


Az esszé / levél írást persze gyakorolni kell, de a szövegértés meg teszt az szerintem szókincstől függ nagyrészt. (Legalábbis ahol én voltam szakmain, ott a szókincset mérte a teszt rész.)


Az alap szókincs meg a szakmai szókincs mellé mindenképp átnézném a leggyakoribb 2000 szót is a nyelvből, és amit kihagytak a tankönyvből azt még mellé tanulnám.


Szóbelit meg kellő gyakorlással meg lehet csinálni középfok alatti tudással.

2012. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 webnyelv ***** válasza:

Kell a nyelvtan is, jó, ha azt is tanulod!

A szakmai szavakat is mondatokba foglalva kell tudni használni, lehetőleg választékosan, minél több nyelvtant használva, pl. szenvedő szerkezeteket, IF-es mondatokat, stb.

2012. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is úgy gondoltam, hogy valami persze kell az általános témákból is, de pl. az autó részeit, az állatok neveit, virágneveket, konyhai eszközök, sütés-főzés stb. csak-csak nem kell egy szakmai nyelvvizsgán, sok szót tudok, de pl. feleslegesnek gondolnám az időjárással kapcsolatos kifejezések bemagolását. A nyelvtant olyan könyből tanultam, és gyakoroltam, ami az alapoktól egészen felsőfokig jó, ezért az talán menni fog, de a szavakkal elég hadilábon állok.
2012. júl. 19. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Az időjárás pont előjöhet a szóbelin, nagyobb eséllyel, mint például a konyhai eszközök. De te tudod...

Figyelj, ha nem tanulsz szavakat, mit akarsz majd megérteni a magnón, hogyan akarod majd megértetni magad a kommunikációs résznél? Pusztán nyelvtani szabályokkal, alap szókinccsel, pár szakmai szóval semmire se mész. Minél bővebb a szókincsed, annál jobban megy a nyelv, annál nagyobb a sanszod, hogy érteni fogod a szövegértési feladatokat, jó pontot kapsz a levélre és a kommunikáción is simán átmész.

Szavak nélkül nem lehet nyelvet tanulni és beszélni, mikor értitek már meg???

(és most talán egy kis mázlival meglesz a B2 szakmaid, ami alapból "magasabb" szint mint a sima B2, aztán majd vagánykodsz, hogy milyen ász vagy a nyelvből, holott lehet a kedvenc kajád receptjét nem tudod elmondani vagy egy levelet nem tudnál feladni külföldön... mi értelme van akkor vizsgázni???)

2012. júl. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Több nyelven is beszélek folyákonyan, és az angolt is akarom majd fejleszteni, de most sárdősen nyelvizsgát kell szereznem szakamiból. Ennyi...
2012. júl. 21. 20:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Uhh rossz a billentyűzetem ezért írt ennyi hülyeséget..:(
2012. júl. 21. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!