Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik nyelvtagozatos gimibe...

Akik nyelvtagozatos gimibe járnak/jártak, nehéz volt egyszerre két idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Kezdõ angolra megyek, eddig németül tanultam, és az egész jól megy, de félek, hogy gondjaim lesznek az angollal, és tudom, hogy mivel kezdõ osztály, mindent az elejérõl tanulunk, de ilyenkor tanácsos már a nyáron ismerkedni az adott nyelvvel, vagy nem fontos? És nem fogom össze keverni az angolt a némettel?
2012. júl. 20. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a Karinthyba jártam pesten, kéttannyelvű iskola, németre jártam és mellette kötelező volt az angol. 12 év angol után németre vettek fel, semmi tudással mentem oda és felsőfokkal jöttem el 5 év után :)) és kitűnő bizonyítvánnyal és érettségivel. Nem kell előtte ismerkedned a nyelvvel, előről kezdik az egészet és igen, piszok nehéz eleinte a 2 nyelv de belejött 2-3 hónap után, nem nagy dolog. Manapság mindenki tud több nyelvet beszélni.
2012. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én angol nyelvis voltam, mellette olaszt tanultam. Angolból csak a középfok jött össze, olaszból közel felső, de azt egyszerűen imádom. :)
2012. júl. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És igen, az elején kevertem, most, ha olaszul beszélek, abban nincs angol, de ha angolul beszélek, abban sok az olasz, és nem veszem észre, percekig beszélek így, ezen még dolgozom! ;)
2012. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem járok nyelvi gimibe, mégis kötelező a két idegen nyelv (illetve három, a szlovákkal együtt - Ó, drága Szlovákia!) Angolt tanultam gimi előtt, azzal nem voltak gondok, a németet kellett gimiben elkezdenem, hát mit mondjak, eleinte nehéz volt. Nehezen állt rá a nyelvem, nehezen szoktam meg a kiejtést. Aztán belejöttem, de van, hogy a három nyelv összekeveredik - van, hogy egy szó más nyelven jut eszembe, mint ahogy kéne. Főleg akkor zavaró, mikor egymás után következnek a különböző nyelvi órák. Szerintem ti, ha az elejéről tanuljátok, nem lesz vele gond, max hallgass angol zenét, hogy a füled megszokja a hangzását. Eleinte furcsa lesz, de majd megszokod. :)
2012. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is sima gimibe járok és itt is kötelező a két nyelv:) sztem nem nehéz, főleg ha szereted a nyelveket.
2012. júl. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!