Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi feladatban azt kell...

Az alábbi feladatban azt kell megállapítani, hogy simple past or Present Perfect szükséges-e? Kijavítaná valaki?

Figyelt kérdés

1. You (see) today’s paper?

No,anything interesting (happen)?

Yes,two convicted murderers (escape) from the prison down the road.


1. Have you seen today’s paper?

No,was anything interesting happen?

Yes,two convicted murderers escaped from the prison down the road.



2. Mr.Count (work) as a cashier for twenty-five years. Then he

(retire) and (go) to live in the country.


Mr. Count worked as a cashier for twenty-five years. Then he retired and gone to live in the country.


2012. júl. 21. 21:55
 1/5 anonim válasza:

Have you seen today's paper? - ez jó

No, did anything interesting happen? - így kellett volna írni, tehát simple pastban.

Az utolsót azt teljesen jól írtad.

2012. júl. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Have you seen today's paper?

No, has anything interesting happened?

Yes, two convicted murderers have escaped from prison down the road.


Mr. Count worked as a cashier for twenty-five years. Then he retired and went to live in the country.

2012. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
most akkor az elsővel bajban vagyok,mert egy ember szerint simple past, vki szerint pedig present perfect
2012. júl. 22. 17:06
 4/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok, angol szakon végeztem, lassan 20 éve tanítok. Hihetsz nekem. Ha egy cselekvésnél nincs ott, hogy mikor történt a dolog, hanem a hírértéke számít, akkor mindig present perfect igeidőt használunk.
2012. júl. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2012. júl. 24. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!