Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás, beszéd centriku...

Haaat kérdése:

Angol tanulás, beszéd centrikusan, olcsón, hatékonyan, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az angol doksikat értem, sok vizsgám is van, amit angol videók alapján tettem le.


Mégsem tudok angolul beszélni, néha a gyors beszéd megértése is problémát okoz, de a válaszadás különösen!


Milyen technikát, nyelviskolát, vagy mit javasoltok, hogy a kommunikációs nyelvtudásom javuljon?


Rengeteg pénzem és időm ment már rá a dologra...pl tavaly az egész nyaram napi 8 órában angol tanfolyamra ment el, a kommunikáció mégis gondot okoz...pert az oktatás nem volt beszéd centrikus.


Sajnos nem vagyok milliomos, így ha lehet, ne lehúzós nyelviskolákat javasoljatok!



2012. júl. 23. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:

A csodát nem egy tanfolyamtól kell várni. Az nem elég egyedül.

A nagy "trükk" az, hogy magadtól elkezdesz mindenféléről dumálni, de a legjobb, ha valakivel tudsz, aki már elsajátította a nyelvet.

2012. júl. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem én...de kivel? :)
2012. júl. 24. 00:53
 3/8 senkisemtudja válasza:

Gondolom rengeteg angol doksit olvasol, sok angol szót, kifejezést ismersz, azonban a beszédhez ugyebár ellentétes irányú agyművelet kell, az angol kifejezést kell előhívnod az agyadból, nem pedig a jelentést. Mivel ezt nem gyakorlod eléggé, ezért megy nehezen, de ehhez nem kell feltétlenül egy partner, sőt felteszem stresszel is.

Az meg ingyen van, hogy akármiről elkezdesz beszélni egy képzeletbeli embernek. Ne feledd, hogy nem magyarról kell fordítanod, hanem angolul kell gondolkoznod.

A tanulás lényege, hogy ismételten előszeded a memóriádból az ismereteket, ezáltal rögzülnek hosszabb távra.

2012. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy megoldás létezik: beszélni, beszélni, beszélni. Speak, speak, speak! Ha gondolod egyszer- egyszer szívesen beszélgetek veled angolul, skypeon.
2012. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ahogy az angol tanárnőm mondaná : Practice,practice,practice. :)

És nekem nagyon segít a megértésben az is ha angolul nézek filmeket és hogyha nagyon nem érted akkor húzd le hozzá a feliratokat is angolul. Nekem segített. Most már nem okoz problémát bármilyen filmet megérteni :)Sok sikert és kitartást!

2012. júl. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hmmm...akkor irány Star Treket nézni....angolul! :D
2012. júl. 24. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ettől csak a hallási utáni értésed lesz jobb, a beszéded egy cseppet sem fog változni tőle...
2012. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hmmmm...tehát akkor mit javasolsz? :)
2012. júl. 27. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!