Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tolmács szeretnék lenni, azt...

Tolmács szeretnék lenni, azt viszont tudom, hogy konkrét tolmács - és fordítóképzés csak mesterszakon van. Mit érdemes alapszaknak választani?

Figyelt kérdés
Angolul tudok, felsőfokúzni fogok a közeljövőben, tehát nem tudom hogy például az anglisztikának mennyire lenne értelme? Vagy gondolkodtam hogy orosz szakra mennék, oda kell valamilyen szintű orosz nyelvtudás? Vagy a nulláról is megtanítanak?

2012. júl. 26. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Oroszra szerintem csak orosz nyelvtudással vesznek fel, vagy ha nem akkor sem éri meg 0-ról kezdeni ott, mert biztosan nem lesznek meg a vizsgáid 1. félévben.

Ha tolmácsnak akarsz menni, akkor egyértelműen annak a nyelvnek az alapszakára kéne menned, amelyik nyelvnek a tolmácsa akarsz lenni. Mivel eddig angolt tanultál válaszd az anglisztikát, és mellé, ha van lehetőség az adott iskolában, minor szakként egy másik nyelvet is felvehetsz, mondjuk germanisztikát, vagy a szlavisztikát.

2012. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ORoszra mehetsz nullával is, bár előtte érdemes az olvasást írást elsajátítani. Van ismerősöm, aki ment, simán meglettek a tárgyai. Egy év alatt rengeteget kell tanulni, kb. egy b1-es vagy b2-es szintet érnek el a hallgatók. De egész héten azt tanulják, minden nap, szóval reális. És nagy a hiány is belőle, főleg fiatalokból, akik beszélik. Egy plusz tanár az elején jól jöhet.
2012. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
engem is érdekel a tolmácsolás, de a btk-s szakok nem igazán, én gazdasági szakon tanulok, jövőre mégis valszeg tomács mesterre fogok felvételizni. Elfogadják simán a gazdasági szakot is, sőt elég sok más szakot is. Igazából az a lényeg, hogy legyen egy felső és egy középfokú nyelvvizsgád, és felelj meg a felvételin. Szerintem ez nyelvszak nélkül is kivitelezhető, a két nyv mindenképpen, de amúgy nem hiszem, hogy a tolmácsos felvételire nagyon felkészítenék a nyelvszakokon a hallgatókat. Nekem több volt osztálytársam is nyelvszakon van, mesélkik, hogy nem igazán nyelvet tanulnak, hanem irodalmat, nyelvészetet. Nekem az a véleményem, ha nem érdekel kifjezettem az irodalom, az adott ország kultúrája, stb. akkor nem biztos, hogy nyelvszakra érdemes menni.
2012. júl. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat :) A másik dolog ami érdekel az a pszichológia, de annak nem igazán lenne értelme hogy pszicho alap és rá a tolmács mester :DD
2012. júl. 26. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!