Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Simple Past vagy Present...

Simple Past vagy Present Perfect? Kicsit összezavarodtam! :|

Figyelt kérdés

Például:

1.I did my homework.

2.I have done my homework.


A kettő között mi a különbség?? Azt tudom, ha meghatározott időpont van,akkor past simple..de most hogy az sincs, nem tudom, hogy ezt mikor kell használni (1.mondatot) és még a másikat mikor?! Teljesen összezavarodtam..:| Remélem azért érthető a kérdésem valamennyire...

Köszönöm előre is a válaszokat!!


2012. júl. 26. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Csináltam házifeladatot. (ami régebben volt feladva)

2. Megcsináltam a házifeladatot. (amit mostanra adtak fel,de már megcsináltam)

2012. júl. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*házifeladatomat
2012. júl. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm...:))

de ha past simple-t használom pontos dátum nélkül az akkor is egy múltbeli cselekvést fejez ki (bár végül is ezért múlt..), a present perfect pedig az eredményt fejezi ki, hogy megcsináltam, tehát kész van..? (remélem érthető.>.<)

úú, ez nálam a mumus>.<

2012. júl. 26. 19:51
 4/9 AatttilaA válasza:
Csak gyakorold :) Én most voltam 0. os és ezt is tanultuk és semmit nem értettem belőle aztán gyakoroltam a házi feladatba meg a tanár is elég szépen elmagyarázta:D Azt hiszem az volt hogy a fiúk betörték az ablakot ( példa mondtad) azaz HATÁSSAL VAN A JELENRE mert ugye az ablaküvegen van egy lyuk de a cselekmény már megtörtént:D De a past simple az meg már lezáródott mert az régebben volt. Elég fura ez a magyaroknak mert ugye nálunk nincs különbség a kettő között annyira:D
2012. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 webnyelv ***** válasza:

Az a mérvadó, a jelenben van-e eredménye a cselekvésnek.

Az időhatározók ebben csak segítenek, de néha inkább bezavarnak. Pl. ha egy perce írtam meg a feladatot, de azóta széttéptem a lapot és a kutya is megette a fecniket, akkor simple past lesz. Ha pedig tegnap írtam meg, de most viszem ki a füzetem a tanárnak és mutatom meg neki, hogy milyen ügyes vagyok, akkor present perfect.

Szóval a második mondatod azt is jelentheti: Készen van a házi feladatom. Nem a cselekvésen van a hangsúly, hanem a cselekvés eredményén.

És mondom, ebben az időhatározók van, hogy segítenek, mert amit ma csináltam, annak az esetek nagy részében meg is van most is az eredménye, amit meg tegnap csináltam, annak meg ritkábban van meg az eredménye, de nem az időhatározóból kell kiindulni, mert mi van, ha kutya van a háznál és egyből megeszi a házimat?

2012. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 webnyelv ***** válasza:

Tanulóknak azzal szoktam szemléltetni, hogy ledobatom velük a tollukat a földre. Ha leesett a toll és ott van a földön, akkor present perfect: The pen has fallen down. Ha azóta felvették a tollat, tehát már nincs a földön, tehát a jelenben nincs érzékelhető eredménye a cselekvésnek, akkor past tense: The pen fell down.


Vagy kiküldök valakit a teremből. Ha kint van, akkor present perfect: He has gone out of the room. Utána visszahívom, már nincs kint, akkor simple past: He went out of the room.


A magyarban sokszor jelen idővel is kifejezhető a present perfect: A toll a földön van, a tanuló kint van.

2012. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi elbeszélő múltnak is neveztük az egyszerű múlt időt
2013. jan. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ez nagyon egyszerű
2013. jan. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben mindkettő ugyanazt jelenti. Ahogy azt előttem szólók is említették, az adott szituáció dönti el melyiket használják.


I washed my hair, prepared some pancakes and did my homework. - itt csak az aktivitásról van szó


I usually don't do my homework, but I've done it today.

- itt meg arról, hogy van eredménye én is megváltoztam kissé, meg a füzetben is ott a nyoma

2013. jan. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!