Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol találhatnék a neten...

Hol találhatnék a neten egyszerű japán szövegeket, amelyek kifejezetten kezdőknek lettek kitalálva nyelvtanulás céljából?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve tanulgatom a nyelvet, de nem túlzottan intenzíven, csak amikor megjön a kedvem, belenézek. A nyelvtan ettől függetlenül megy, de a szavakkal igencsak hadilábon állok, és amit értenem kéne, egyelőre az sem egészen áll össze a gyakorlat hiánya miatt, vagy csak lassan.


Tudtok valami olyan netes helyet (vagy scannelt könyvet, de ha hozzá lehet jutni értelmes áron Magyarországon, rendes könyv is jöhet), ahol egyszerű, vagy akár fokozatosan nehezedő, és nem utolsósorban "valósághű" társalgásokat, monológokat vagy akármiket lehetne találni japánul? Természetesen teljesen anyanyelvi írással, kandzsikkal és mindennel, nem csak hiraganákkal (és még annyira sem latin átírással) kellene.



2012. júl. 27. 21:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Na és mivel most is a kérdés elküldése után jutott eszembe a lényeg, így külön kell leírnom. Tehát nem lenne rossz az sem, ha lenne egy általam ismert nyelvű fordítás is mellette - magyar, angol vagy orosz.
2012. júl. 27. 21:57
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia4 Bár nem találtam ilyet amit keresel, de itt van egy oldal tele linkekkel:


[link]


Nézz körbe, biztos van közte olyan is, amilyen keresel.

2012. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2012. aug. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

@névtelen első:

Ismerem ezt az oldalt, bár a hivatkozásokat ezidáig nem néztem még át. Találtam két olyan oldalt, amelyek ezek közül érdekeltek volna, de egyik sem érhető már el. :/


@Nem Érdekes:

Kösz, bár nem egészen ilyet kértem. Ahogyan viszont elnézem, én voltam figyelmetlen, mert kihagytam a lényeget, hogy írott szövegeket keresek. Mindegy, ettől még belenézek a videókba, mert ennél már ugyan többet tudok (szóval nem >ennyire< kezdőnek kerestem anyagot), de ki tudja, mit tanulok belőlük :)



Ettől függetlenül, ha valaki más is szeretne ilyen oldalt, akkor erre bukkantam:

[link]

Habár ez sem tökéletesen olyan, mint amilyen az "álmaim weboldala" (fordítás nincs, bár van szószedet), egészen hasznosnak tűnik. Az viszont igaz, hogy nem sok szöveg van fent.

2012. aug. 11. 16:46
 5/6 A kérdező kommentje:
És, mint ahogyan a leírásból is a lényeget hagytam ki, itt is elfelejtettem megköszönni a linkeket, úgyhogy ment a zöld kéz, és köszönöm a segítséget!
2012. aug. 11. 16:47
 6/6 Lipták József János válasza:

Talán valakinek ez is segítség lehet.


[link]

2017. jan. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!