Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kreatív nyelvtanulás francia...

Kreatív nyelvtanulás francia csomagjáról mi a vélemény? Valóban sok a hiba benne?

Figyelt kérdés

Már sok helyen olvastam a módszerről, és tegnap a kezembe került a francia tananyag. Mennyire megbízható a tartalma a szókincset és a nyelvtant illetően?


Valóban sok hiba van benne, vagy inkább csak arról van szó, hogy egy-két kisebb elírás található benne, ami még tankönyvekkel is megesik.


Továbbá, reális az, hogy valaki a nulláról indulva, ezt a csomagot használva és egyedül 5-6 hónap alatt megtanuljon úgy franciául, hogy sikeres középfokú nyelvvizsgát tegyen?


2012. júl. 28. 12:54
 1/8 anonim válasza:

Jelenleg én is abból tanulok, eleinte tanárral, most egyedül. Hibákat nem nagyon találtam benne, csak olyanokat, hogy pl. véletlenül többesszámban írtak egy szót.


Hallottam 2-3 emberről, akik tényleg 5 hónap alatt megtanultak, nem tudom mennyire gyakori ez.

2012. aug. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a választ! Te tanultál azelőtt franciául, vagy most a Kreatívval kezdted a nulláról éppen?

2012. aug. 1. 23:19
 3/8 anonim válasza:
Nem, egy évig jártam szakkörre, most nyáron vettem meg a Kreatívot.
2012. aug. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fölösleges a hibákat nézni, főleg kezdő szinten. Lehet, hogy vannak hibák benne, de az aligha érinti azokat a nyelvtanulókat, akik a Kreatív mellett tették le a voksukat.
2013. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ymcolah, lennél szíves kifejteni a válaszodat? Érthetőbb formában leírni?
2013. jan. 27. 22:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Arra szerettem volna rávilágítani, hogy az esetleges hibák, vagy inkább sekélyességek jelentéktelenek egy kezdő vagy középhaladó elvárható igényeihez viszonyítva. Kicsit olyan a helyzet, mintha egy 5 éves ovis csodagyerekként absztrakt algebrát hallgatna az egyetemen. Elnézést a furcsa hasonlatért.

Mégegyszer szeretném leszögezni, hogy nekem személy szerint kifejezetten tetszik a kreatív.

2013. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nekem az előző válaszodból az jött le, hogy negatívan minősíted a csomagot...


Vagy a szövegértésem nem jó magyar nyelven, vagy csak az on-line kommunikáció hátránya, hogy nincs hangsúly, hanglejtés, amiből egyértelműbb lehetne mikor ki mit hogyan ért.


Te használtad egyébként ezt a csomagot bármelyik nyelvből?

2013. jan. 27. 22:43
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Én most kezdtem pont a mai napon tanulni a kreatívból, eddig relaxával kínlódtam, az első kötetét kivégeztem, de nem igazán tűnt az hasznosnak kivéve a hangos szótára, amikből végül csak a szavakat kivagdostam a hanganyagukból.

Én elég sok véleményt olvastam ezzel kapcsolatban, de eddig olyannal nem igen taliztam, aki rövid időn belül kizárólag ebből a tananyagból levizsgázott volna, szóval szerintem célszerű kiegészíteni vmi mással is, ami jobban kitér a nyelvtanra is.

Majd, ha kivégeztem ezt is, akkor megírom mire jutottam vele, és mennyi idő alatt! :D

2013. okt. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!