Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam...

Melyik nyelvet tanuljam harmadiknak?

Figyelt kérdés

Angolul tanultam általánosba 6 évig + a gimibe még 4 évig fogok mint második idegen nyelv. Az első idegen nyelv az olasz lesz , azt öt évig tanulom.

Otthon egyedül szeretnék megtanulni egy harmadikat :spanyol/portugál/német/svéd .


( A spanyolra és a portugálra azért gondoltam , mert vonzódok a mediterrán országokhoz és az olasz után könnyebb lenne , a svédre és a németre azért mert ha esetleg külföldön tanulok tovább ezek előnyösek lennének. Bár a németben az egy kicsit megrémít , hogy tömegnyelv)



2012. júl. 30. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Otthon egyedül? Akkor szerintem ne a svédet, bár máskülönben azt javasolnám. A német lehet, hogy tömegnyelv, de szerinted a magyarok hány százaléka beszél rendesen valamilyen idegennyelvet? Ha hobbiból szeretnéd tanulni, akkor legyen az amelyik jobban tetszik. Ha meg úgy nézzük, akkor Németország és Svédország gazdasága erős... De előbb inkább vizsgázz le abból a két nyelvből amit a suliban fogsz tanulni.
2012. júl. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az olasz mellett/után mindenképpen a spanyolt érdemes, mert az hasonlít rá a legjobban. A portugál írásban majdnem spanyol, de a kiejtése franciás-oroszos.
2012. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem hobbiból szeretném. Vagyis ha munkában nem tudom használni akkor csak hobbinak. :D


*vonzódok a mediterrán országokhoz = néhány évig jó lenne valami mediterrán országban élni

2012. júl. 30. 22:04
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerre egy nyelvet tanulj! Ha a spanyol/portugál lesz, akkor először tanuld meg nagyon jól az olaszt, mert össze fogod keverni. (Debreceni vagy?)
2012. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Budapest :D
2012. aug. 1. 14:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Először német, angol, a többi csak ezek után!
2012. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!