Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jól döntök, ha felvettek a...

Jól döntök, ha felvettek a SZTE- Bölcsész szakra francia tanszékre, és a Kossuth Zsuzsa divattervező szakára, és én a szakmát választom?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a franciát,szeretem beszélni, ezért is jelentkeztem az egyetemre. De grafikusi tehetségem is jó, szeretek ruhákat tervezni stb, és sajnos be kell látnom, manapság a szakmával többre jut az ember, sőt itt van lehetőség Párizsban végezni gyakorlatot.Még sem tudom, melyiket válasszam?

2012. aug. 7. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Ha később valóban tudod kamatoztatni a szakmát, és legalább annyira szereted, mint a másik szakot, akkor válaszd a szakmát.

A nyelvet már beszéled egy bizonyos jó szinten, ha felvettek francia szakra, és azt akkor már egyedül is tudod tovább fejleszteni - sőt párizsi gyakorlat alatt még anyanyelvi környezetben is!


Egy szakmával többre mész, mint szakma nélküli nyelvtudással.


De gondold át, és dönts belátásod szerint. :)


Irigyellek a francia miatt!!! Én éppen most tanulom azt, felnőttként második idegen nyelvként. :)

2012. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Párizsban tanultam egyetemen és ott találkoztam egy magyar divattervező lánnyal, aki kinti diplomát + szakmai gyakorlatot csinált. Nem mondanám hogy olyan hű de nagy lehetőségek vannak a divattervezésben kint. Persze lehetőség az van, csak ez nem az a tipikus szakma amiből kapásból jól meg lehet élni.
2012. aug. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a szakmát választottam:)
2012. aug. 27. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!