Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet ez a kifejezést...

Hogyan lehet ez a kifejezést lefordítani magyarra? "snap out of"

Figyelt kérdés
We were forced to snap out of our professional role. Ebben a szövegkörnyezetben találtam.:)

2012. aug. 9. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kivágja magát valamiből.

Itt:

Kényszerítve voltunk, hogy kiszakadjunk a profi/szakmai szerepből/szerepkörből.

2012. aug. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kifejezés, szó szerint lehetetlen lefordítani. Pl. ha azt mondják valakinek, hogy "snap out of it!", akkor ez olyan "hé, hahó, ébredj" (Tehát, mikor mondjuk valaki elgondolkodik, és legyeznek a szeme előtt, hogy figyeljen már oda.)


A példamondatod azt jelenti, hogy muszáj volt kilépniük a szakmai szerepükből --> mármint, hogy kicsit földhözragadtabban kellett szemlélniük a dolgokat, mint "közember".


Nehéz elmagyarázni, remélem érted, mire akarok kilukadni. :)

2012. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. általánosságban olyasmi, hogy valami vagy valaki hirtelen egyik állapotból/helyzetből egy másikba kerül. Le lehet fordítani, de csak adott szituációban, mivel több magyar kifejezés is tartozik hozzá.

(Első voltam.)

2012. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ilyesmi fordításra gondoltam én is, nagyjából kikövetkeztethető volt, csak azt hittem, hogy van vmi konkrét megfelelője magyarban a kifejezésnek, és kíváncsi voltam, mi az. De akkor ezek szerint szövegkörnyezettől változó.:)

Köszönöm a részletes válaszokat!

2012. aug. 11. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!