Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan zajlik egy középszintű...

Hogyan zajlik egy középszintű angol nyelvvizsga és egy emelt szintű angol érettségi?

Figyelt kérdés

Idén ősszel járni fogok egy 70órás angol nyelvtanfolyamra és úgy döntöttem, hogy még szintén az idén leszeretném rakni az angol középszintű nyelvvizsgát, illetve szeretnék előrehozott érettségit tenni angolból emelt szinten.


Már olvasgattam a témáról:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Még ezeken kívül az érdekelne, hogy milyen ponthatárok vannak, illetve hogy lesz sikerem? Ezt úgy értem, hogy pl. az első szóbelin nem produkálok valami jól, viszont a másikon közepeset alakítok, akkor megkapom a sikeres nyelvvizsgámat? Annyit tudok, hogy megszólalni magyarul SOHA, és tessék udvarolni a "zsűrik"-nek (örülök, hogy itt lehetek, tetszik a ruhája, haja stílusa stb.).


A nyelvtanfolyamon felkészítenek erre ?


A másik ami érdekel, hogy emelt angol érettségin mekkora a követelmény, hogyan zajlik le úgy az egész? Erről kevesebbet tudok.



Előre is köszönöm!



2012. aug. 11. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

emelt angollal megkapod a közép nyelvvizsgát. ott az írásbelit nézd meg, az eléggé nyilvánvalóan leszűrhető az előző feladatlapokból (oh.gov.hu), a szóbein be kell menni leülni, kis enyhítő duma, amin NE nyalizz, ne dícsérgess, csak áltlaánosan, hogy hű de szép az idő ó volt az utam, ott úgy is kérdezgetni fognak téged h pl ettél-e és mit, arra váalszolj kb 5 mondatban, többet ne mert leállítanak és az kellemetlen lehet. de ezt nem értékelik úgy se...


kapsz egy kifejtendő témát (enyém z volt h money can buy everything even happiness), erről van 5 kérdés kell róla egy kiselőadást tartanod nem túl sokat kb 5 perces. utána kapsz egy vitát, enyém az volt h nem 18tól, hanem 21től kéne alkoholt árusítani, eldöntöd h mellette-ellene érvelsz. utolsó feladat képösszehasonlítás (enyém camping vs hotelszoba volt), kifejted véleményed.


összességében elmondhat h emelt érettségin és közép szóbelin NEM a kiskutyád bajsza érdekli őket hanem valami social problem, valami nagyobb méretű proobléma, megoldás, pl teenagerek ma helyzete, poverty, charity, art, working cnditions, de SEMMI politika, soha soha ne politizálj, mert nem tudhatod, egyetértenek-e veled.

2012. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :)
2012. aug. 12. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!