Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen a toefl nyelvvizsga?...

Milyen a toefl nyelvvizsga? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Azt tudom h külföldre kell, meg azt is hogy kb 4 órás.

Az érdekelne, hogy milyen kérdésekre számítsak a beszélgetős részben, illetve az írásbeli része mennyire nehéz mondjuk egy 10 es skálán.

És minden egyébb hasznos információt is köszönök.



2012. aug. 19. 10:46
 1/2 Dragonona1 ***** válasza:
100%

Nos, igen, főleg akkor szükséges a TOEFL ha Amerikába szeretnél kitazni mondjuk tanulás céljából. Nekem is le kellett tennem és - saját tapasztalatom szerint - nem volt egyszerű. Bár természetesen a nyelvtudás szintjétől függ a nehézség...amikor letettem már volt egy középfokú nyelvvizsgám. Ahhoz viszonyítva sokkal nehezebbnek éreztem. Hosszabb volt, jobban igénybevett. Sokkal szélesebb szókinccsel kell rendelkezni és jó szövegértési képességgel. A TOEFL-ben nem lehet megbukni,az elért pontszám szerint osztályozzák be a tanuló nyelvi tudását (szóval pl. megvannak a ponthatárok alapfokhoz, középfokhoz, felsőfokhoz, de mindenki ugyanazt a tesztlapot tölti ki).


A feladatokról: A szövegértésnél rengeteg szövegre (esetenként szakszövegre) kell számítani, amit néhol nehéz értelmezni, vagy a szókincs okozhat problémákat. A "beszéd" részben egy mikrofonba kell belemondani az odaillő válaszokat (nekem személy szerint ez - az élő kommunikáció hiánya - volt a legkellemetlenebb). A szövegalkotás résznél leveleket kell írni, ha jól emlékszem egyet egy másik szöveg értelmezése alapján és egyet egy megadott téma alapján. A hallás utáni szövegértésben pedig egyetemi előadásokat kell megérteni és azzal kapcsolatos kérdésekre válaszolni.

2012. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szakszovegek alatt mit értesz? Illetve miből vannak a szövegek úgy értem h pl földrajz bol vagy történelmi irasok?


A beszed részben miről kérdeznek?

2012. aug. 21. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!