Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OLASZ! Helyes-e a kifejezés?...

OLASZ! Helyes-e a kifejezés? : "Attualmente sono fuori ufficio. Chiamami sul mio cellulare in caso urgente! "

Figyelt kérdés
Hasonló kérdést bár már tettem fel, de ez a mostani "out-of-office" kifejezés jobbnak tűnik nekem - főleg ha helyesen állítottam mösze! :)
2012. aug. 19. 22:49
 1/5 webnyelv ***** válasza:
100%

Szerintem inkább fuori dell'ufficio. Vagy: non sono in ufficio.

A "sul" nem tudom, jó-e. De kiküszöbölhető: Chiami il mio cellulare...

2012. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 webnyelv ***** válasza:
*Chiama
2012. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

OK!


"Attualmente non sono in ufficio. Chiami il mio cellulare in caso urgente! Il mio numero +3630-..."


Köszi!


Zöld mancsok repkedtek! :)

2012. aug. 19. 23:11
 4/5 webnyelv ***** válasza:

chiami - magázás

chiama - tegezés


Én bénáztam el először és chiamit írtam, az is helyes nyelvtanilag, csak nem tegezés, ahogy a te mondatodban, hanem magázás.

2012. aug. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam hogy melyik legyen, de cégen belül szerintem mehet a tgezés. (Így is örülök ha kommunikálni tudok, a magázódásra már nem figyelek!)
2012. aug. 20. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!