Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A kétnyelvűség hogyan hat a...

A kétnyelvűség hogyan hat a nyelvérzékre? A kétnyelvűeknek később jobb lesz a nyelvérzékük?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

IGen, ha egész kiskortól két vagy több nyelven lesz a gyerek nevelve, akkor késöbb minden újabb nyelvet sokkal könnyebben tanul meg.


Nekem mindegyik (4) gyerekem kétnyelvüen nött fel, és idöközben mindegyik 5 nyelven beszél anyanyelvi szinten.

2012. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem feltétlenül. Akinek amúgy nincs nyelvérzéke azon nem segít, sőt van aki ennek köszönhetően még a saját anyanyelvét sem tudja rendesen. Ha két különböző anyanyelvű szülőtől tanul a gyerek kiskorától, akkor viszont már legalább van esélye azt a kettő nyelvet normálisan megtanulni.
2012. aug. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Az elsö vagyok: a kétnyelvüséghez ALAPFELTÉTEL, hogy akitöl a gyerek tanulja, annak anyanyelve legyen. Akkor a gyerek garantáltan rendesen megtanulja, olyat, hogy mindkettö vagy egyik nyelvet hibásan beszéli, az csak akkor lehetséges, ha akitöl tanulta, az sem tudta tökéletesen.
2012. aug. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy akkor is lehetséges, hogy mindkét nyelvet hibásan beszéli, ha a túlzott önbizalommal rendelkező anyja, akinek oké, hogy felsőfokúja van egy idegennyelvből, de baba korától két nyelven beszélt hozzá. Egy ember ne beszéljen hozzá több nyelven, mert összekavarodik szerencsétlen. Meg is lett a böjtje iskolás korára. Meg aztán egy felsőfok még nem anyanyelvi szint. Másik ismerősöméknél az anyuka magyar anyanyelvű, apuka német. Anya magyarul beszél a gyerekhez, apuka németül. Így a gyerek tökéletesen különbséget tud tenni a két nyelv között, és korának megfelelő anyanyelvi szinten beszéli mindkettőt.
2012. aug. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kissj705 válasza:
66%
Saját tapasztalatból tudom, hogy nem feltétlenül. Attól, hogy gyerekkorodban megtanulsz egy nyelvet, nem következik automatikusan az, hogy felnőtt korban is könnyen tanulsz. Az egyik jobb agyféltekés tevékenység, a másik bal...
2012. aug. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


En ketnyelvukent nottem fel; a masodik nyelvet nem is beszeltem tokeletesen (a szuleim egynyelvuek, oviban ragadt ram a masik), de meg igy is hatalmas segitseget nyujtott a kesobbiekben a nyelvtanulas teren (most 5 nyelven beszelek folyekonyan).

Ismerosok koreben vannak vegyeshazassagok, gyerekek folyekonyan beszelnek 2, sot egyesek 3 nyelvet is 5-6 eves korukra, es NEM KEVERIK, ez hulyeseg.

Sokat segit kiskorban elsajatitani az idegen nyelv logikajat, esetleg magyarul szokatlan hangkepzeset, fejlettebb lesz a beszedkozpont eleve, mint a csak egy nyelvet beszeloke. En csak elonyet latom. Magam is vegyes hazassagban elek, es egeszen biztos, hogy a gyerekeket nemhogy kettonk anyanyalvere, hanem a hatarmenti orszag nyelvere es angolul is megtanitom (utobbi ketto eleg, ha csak mondjuk a tevebol ragad ra, hogy baratkozzon a hangzasaval, sokkal konnyebben fogja kesobb elsajatitani az iskolaban az "iskolai" verziot, semmi baja sem lesz tole).

2012. aug. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!