Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánt vagy oroszt érdemesebb...

Japánt vagy oroszt érdemesebb tanulni? Vag mindegyiket? Igazából mindegyik érdekel.15/L

Figyelt kérdés
Ja és mennyire nehezek? Mibenükk a nehéz?
2012. aug. 23. 16:07
 1/6 A kérdező kommentje:

Vagy

Ezt akartam írni.

2012. aug. 23. 16:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csak oroszt tanulok.Nekem könnyű,de ez azért van mert a véremben van,és apukám anyanyelve.Másoktól viszont hallottam olyat is hogy nehéz meg olyat is hogy nem annyira vészes.Alapjában véve szerintem akkor válaszd az oroszt ha szorgalmas vagy(nyelvtan miatt mondom).Bár megtanulható az is.

Japánul én nem tudok,de nekem azt mondták hogy ha tudod az írásjeleket akkor nem olyan nehéz.

Bocsi hogy csak ennyit tudtam mondani.

Érdemesre azt mondhatom hogy minden nyelvet érdemes valamennyire,de attól is függ szerintem hogy mit akarsz vele kezdeni.

2012. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első vagyok.Még csak azt szeretném kérdezni,kedves kérdező,hogy eddig milyen nyelvet tanultál és azt kb.milyen szinten tudod?

A második kérdésem hogy tanárral/suliba/egyedül tanulnád?

elnézést a sok kérdésért de szerintem ez esetleg számít.

2012. aug. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én meg csak japánul tanulok a kettő közül.


Japánban a legnagyobb nehézség a kanjik. Nem meglepő módon 2100 írásjel megtanulása nem egyszerű. Továbbá nem csak egyféleképp lehet őket olvasni, és tübb jelentésük van, így főként a összetételek megtanulása nehéz. Illetve a a kanjik miatt is részben nagyon sok szinonima van, így a szókincs is elég nehézkes. (Bár angolban is így van csak iskolában nem tanítanak ilyen szavakat annyira). Az írásuknak a megtanulása ehhez képest viszonylag egyszerű (bele lehet jönni), az egyetlen, ami problémát okoz nekem az a kis részlet különbségek: 申 vs 甲, 矢 vs 失, 式 vs 識 (Nem nagyon látszik, de az egyikben át van húzva a hosszú lelogó utolsó vonal, a másikban nincs), 未 vs 末 és a többi.


A nyelvtan maga annyira nem nehéz bár erősen más. Ha sookat használod a japán tudásodat, akkor egy idő után rá lehet érezni. Ragozás nagyon egyszerű bár a nagyon tiszteletes beszéd már okoz problémákat (de ott se maga ragozás, hanem hogy hogy rakod össze).


Összeségében, ha szorgalmas vagy és nem csak órákon hallasz japán szót, akkor nem lehetetlen.


Kicsit hosszaban kifejtettem máskor is: (meg más is válaszolt, bár ez csak japánnal kapcsolatos)

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..

2012. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most angolt és németet tanulok. Németből középfoku angolból alapfokum van. Tudom, hogy először inkább ezeket kéne jobban tanulgatnom, de az orosz és a japán sokkal jobban érdekel mint a német. Az angolt és a németet tanárral és néha magam tanulom. Japánt meg az oroszt inkább egyedül tanulnám, mert észre vettem, hogy igy sokkal jobban megy a tanulás.:)
2012. aug. 23. 18:59
 6/6 A kérdező kommentje:

Jó hosszan leírtad a másik kérdésben:)

Köszi mindenkinek a gyors választ!

2012. aug. 23. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!