Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holnap írásbeli nyelvvizsgát...

Holnap írásbeli nyelvvizsgát teszek angolból, B2-es szinten. ( BME-nél). Levélírásra tanuljak be valami külön formátumot, vagy az nem lesz olyan lényeges? És mennyi a minimum amennyire hosszúnak kell lennie?

Figyelt kérdés
Ja és szóbelin a prezentációnál semennyire nem említhetem meg magamat, csak általánosságban? mert ez néhány témát eléggé megnehezít... Előre is köszönöm.
2012. aug. 23. 16:09
 1/6 anonim válasza:

Levélírásnál mindegyik fajtának megvannak a maga sémái. Figyelj arra, hogy, hogy szólítod meg az illetőt, hogy a megszólítás a jó oldalra kerüljön és vesszővel válaszd el. A Bekezdések legyenek láthatók, és megfelelő stílusban köszönj el. Az elején és a végén vannak ilyen tipikus mondatok, sablonos, de tényleg lehet használni. Tehát a baráti levélnél nyugodtan kezdheted, hogy "régen láttátok egymást, örülsz, hogy jól van, megindokolod eddig miért nem írtál" stb. A végén van ez a tipikus "I'm lookinf forward to your answer/reply"

Én ECL nyelvvizsgát tettem, ott ha jól emlékszem 250 szó volt. Az biztos, hogy legalább 200 volt.

A szóbeli prezentációhoz sajnos nem tudok hozzászólni, az elég különböző lehet nyelvvizsgától függően.

2012. aug. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, a sémákkal kapcsolatban az a bajom, hogy baráti levélnél például sehol nem találom milyen szabályok vannak :/
2012. aug. 23. 16:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért a levélírásnak igen komoly szabályai vannak, amit nagyon szigorúan pontoznak: nem csupán a tartalmi (hogy minden megadott szempont szerepel-e, és nem felsorolás szintjén, hanem összefüggő egésszé "varázsolva"), de a formai követelményeket ugyanolyan szigorúan pontozzák (pl formális levélnél megfelel-e az elköszönés annak, hogy ismered-e a címzett nevét (sincerely/faithfully), milyen adatot milyen sorrendben melyik oldalra írtál: dátum, címzett neve-címe, a te neved-címed ...!!! Ezt 1 nap alatt lehetetlen megtanulni...

Javaslom informális levelet válassz, ott kötetlenebb maga a formátum.

[link]

itt van néhány jól használható szófordulat

[link]

ez pedig a "layout", így kellene formailag kinéznie (ezen az oldalon találsz példát a formálisra is...)


A hosszát pontosan megadják (170-180 szó kb, ha jól rémlik)

Így pontoznak:

Kommunikatív érték 10 pont

Kifejezőkészség 10 pont

Nyelvhelyesség 10 pont

Általános benyomás 5 pont

összesen 35 pont


Szóbelin már hogyne beszélhetnél magadról!!! Nem a töri érettségi, a véleményedre kíváncsiak!!!

2012. aug. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
csak mert a gyakorlati tanácsok közt amit a neten olvastam az volt, hogy ha elkezdek magamról beszélni leállítanak és megkérnek, hogy általánosságban fejtsem ki a témát :(
2012. aug. 23. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet h nem egyről beszélünk...

A szóbelinek a produktív része tudtommal 3 részből áll:

-kötetlenebb beszélgetés (most megnéztem a honlapon: "személyes beszélgetés" 6-7 kérdés. Ez RÓLAD szól.

-önálló témakifejtés képek alapján

Itt tényszerűen elmondod első körben hogy mi van a képen. Térbeli viszonyszavakat megfelelően használva, dolgokat nevén nevezve... Én anno Titanic-os képet kaptam, és miután elmondtam a konkrétumokat, elmeséltem a saját, szubjektív igen sz*r moziélményemet - nem a konkrétumok helyett, hanem azok után. Nem állítottak le, sőt, interaktív beszélgetés lett a vége: nyilván ez vizsgáztatótól is függ.

-szituációs feladat

Szerintem innen sem tudod teljesen kizárni magadat.


Én olyanról, hogy vki megemlítette magát, ezért leállították, még nem hallottam. Persze, ha a konkrét fénykép helyett elkezd vki magáról mesélni, mert a képről semmit nem tud mondani, az egyértelműen más helyzet.

2012. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Varga Lilian válasza:
Sziasztok. A szóbeli re ezek még érvényesek? Jövő héten megyek majd de el sem tudom képzelni hogy mi az a vázlat írás a szóbelin
2018. febr. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!