Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 hónap alatt megtanulni...

3 hónap alatt megtanulni angolul. Lehetséges, vagy kamu?

Figyelt kérdés
Szóval találtam ezt a linket: [link] és kíváncsi lennék a véleményetekre. Esetleg használta már valaki a könyvet? Érdemes lenne megrendelni?
2012. aug. 24. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
ismerösöm - viszonylag jól- egy hónap alatt tanult meg angolul... igaz azért mert kint élt és dolgozott így kénytelen volt
2012. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

kamu.

már eleve az oldalt designt meg kell nézni. tipikusan ilyen "adjon el felesleges dolgokat több ezerért"...

össze van gányolva az egész.

és ha már a tartalmat nézzük: 3 hónap alatt? max külföldön ha olyan közegben vagy...

2012. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Angoltanár vagyok. Nem lehet megtanulni, legalábbis nem így.
2012. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat :) én is kicsit kamu-szagúnak éreztem az egészet,akkor ezek szerint jó volt a megérzésem...
2012. aug. 24. 21:51
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én is angoltanár vagyok. Csak azt tudom megerősíteni, hogy ez kamu. Elég ránézni az oldalra: nem egy nagy igényességet tükröz. Továbbá, magyar nyelvtani szakszavak ismeretét hangsúlyozza az angolul tanulásnál, mindezt alapvető helyesírási hibákkal leírva... stb.

Aki ilyet kiad a kezéből, annak a "tankönyve" sem lehet valami magas színvonalú. :)

2012. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán mit jelent az, hogy megtanulsz egy nyelvet? Már itt gyanus. Egy nyelvet ugyanis nem lehet megtanulni, inkább csak tanulni folyamatosan.
2012. aug. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ez igaz :)
2012. aug. 24. 22:28
 8/13 anonim ***** válasza:
Különböző oldalakon fent van lelehet tölteni.
2012. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Oké... én az angolt tíz éve tanulom, és még mindig nem tudom rendesen. (Tanár hibája is volt, mert mindig elbeszélgettük az órákat magyarul, és nem tanultuk semmit angolul, aztán meg én is lusta voltam, plusz volt egy-két év kihagyás is... és nem kérek leoltást, hogy jaj, miért nem tudtam megtanulni, egyszerűen nem érdekel már annyira a nyelv. Találtam újabbat, amit tényleg meg akarok tanulni. Ami angoltudásom van, azzal elbeszélgetek a neten.)


Van egy olyan részlet, hogy a tanárok feltételezik, hogy a diák hallás után megtanulja a hangzókat, és ennek a könyv írója ellentmond.

Kapásból hülyeség, én a koreai kiejtést hallás után tanultam meg. Oké, akcentussal mondom ki, nyilván, még csak gyakorolgatok, de hallás után. Amikor nem vagyok vele tisztában, hogyan is kell kimondani, mert nem értem meg tisztán a szót, akkor keresem meg hangeullel leírva. (Mert van romanizált is, azért mondom.)


Három hónap alatt olyan szintre fogsz jutni, hogy tudod a kiejtést, jó néhány szót, esetleg a legegyszerűbb igeidőket megérted. Meg tudsz rendelni kaját - ha bele van írva a könyvbe -, és hasonló szituációkat, eladni nem tudnak, de ahhoz elég kevés lenne, hogy bármit is kezdj vele.


Nem vagyok angoltanár, csak egyszerű laikus. ^^


...habár tulajdonképpen a kérdés az, az alatt a három hónap alatt MENNYIRE tanulnál meg angolul? Mert ha azt vesszük, lehetséges - csak a szint nem mindegy.

2012. aug. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/playlist?list=PL1FCB09F2357288E4

English Today Video Course

Learn English with Jennifer Lessons for Beginners Video Course

Angolul könnyű

EnglishBox

Relaxa Angol Villám

Follow Me BBC English Video Course

Extra BBC English Video Course

New Headway

English For you efu Video Course


Ezek ajánlom sokat segíthetnek.

2012. aug. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!