Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet ajánlanátok az...

Melyik nyelvet ajánlanátok az angolon és a fancián kívül, ÉS MIÉRT? Olyan kéne, amit itthon is el tudok sajátítani! Esetleg linket is küldhettek, ami segít a tanulásban.

Figyelt kérdés

Most megyek gimnáziumba. Franciát igazából nem akarok tanulni, utólag derült ki szülőin, hogy azt választották a legtöbben, ezért az egész tagozat azt fog. MIRE JÓ EGYÉBKÉNT A FRANCIA?

Gondolkodtam a németen, de nem annyira tetszik és mivel majdnem minden 2. ember azt tanulja, szerintem felesleges. :/

(Idegenvezető, stewardess vagy tolmács szeretnék lenni.)



#angol #francia #milyen nyelv
2012. aug. 27. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Németet, mert hasznos. Oké, hogy sokan tudnak németül, de azért tudnak ennyien, mert jól jön. A környező országok közül elég sok helyen beszélik a németet.

Ha idegenvezető akarsz lenni, akkor szintén hasznos.

Tolmácsnak érdemes inkább vmi ritkább nyelvet...

2012. aug. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én javaslataim:Német(de csak mert hasznos)

aztán Olasz,Spanyol.Szerintem mindkettő szép és valamennyire hasznos is.

Én úgy gondolom hogy főleg az előbbi kettő lenne jó otthoni tanulásra.

Esetleg keleti nyelv:japán,de azzal nem tudom hogy állsz.

És hadd kérdezzem meg:Mi akarsz lenni?Azt is vedd számításba.

2012. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Martial Artist válasza:
én is németet javaslok, lehet nem a legszebb nyelv de hasznos, legalábbis egyéb nyelvekhez képest hasznosabb. egyébként nyelvvizsgapótlék is jár érte ha a jövőben szerzel nyelvvizsgát belőle.
2012. aug. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nézve a helyesírásodat én a magyar nyelvet ajánlanám!
2012. aug. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 webnyelv ***** válasza:

Miért, mi a gond a helyesírásával? Vesszőt sokszor nem használnak sajnos internetes hozzászólásoknál.

Hát igen, a német lenne hasznos.

De francia mellett az olasz nagyon jól menne, de kevésbé hasznos, bár hasznosabb, mint pl. a spanyol. Otthoni tanulásra talán az olasz jobb.

2012. aug. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért nem akarsz franciául tanulni. Afrikában sok helyen az az anyanyelv és Kanadában is. Szerintem egyáltalán nem haszontalan nyelv, fõleg stewardess illetve idegenvezetõ szakmában. Egyébként a német hangzása nekem sem tetszik, de szeptembertõl gimiben azt fogok tanulni. Az angol mellett manapság szinte mindenhol kérik a németet is.

14/L

2012. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

orosz. vagy valamilyen szláv. angol-német-orosz nyelveket beszélek. mindegyik hasznomra vált. arab légitársaságok keresnek oroszul jól beszélő stewardesseket. azt viszont tudnod kell, hogy ha nyelvtudásodból pénzt akarsz látni, megélni, arra nem elég, ha otthon tanulgatsz. Kitartást kívánok !

[link]


[link]


van a neten egy jó kis oktató oldal, de most nem találom. ha meglesz, elküldöm !

2012. szept. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"azt viszont tudnod kell, hogy ha nyelvtudásodból pénzt akarsz látni, megélni, arra nem elég, ha otthon tanulgatsz. " 7. válaszadó


Miért nem elég az, ha valaki otthon tanul meg egy nyelvet?

2012. szept. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szabó-Vincze Kriszti válasza:
100%
Azért nem elég, mert könyvszagú leszel, már ha meg tudsz majd szólalni, ha kérdeznek tőled valamit. Érteni sokkal könnyebb, de beszélni...Saját tapasztalat, francia szakos hallgatóként első párizsi utamon kérdeztem valami egyszerűt franciául és a válasz: do you speak English? Pedig már nyelvvizsgám is volt - otthoni+gimis tanulással. Szóval ne húzd le egyik nyelvet sem, hasznos ez is meg az is, de nem leszel tolmács az otthoni tanulással, ahhoz "élő" beszéd kell anyanyelvűekkel, filmnézés és zenehallgatás eredeti nyelven, híradó stb.
2012. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!