Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy spanyol nyelvet...

Olasz vagy spanyol nyelvet tanuljak? Melyik éri meg jobban a mai világban?

Figyelt kérdés
Angolul tudok középfokon, nyelvvizsgám hamarosan lesz belőle.

2012. aug. 29. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
azt mondják hogy a spanyol könnyebb
2012. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Egyik sem. Mindkét országban nagyon nagy a válság, nagyobb, mint itthon, így ha megtanulod akármelyik nyelvet, az tök felesleges, mert sem Olaszországban, sem Spanyolországban nem kapsz jól fizető állást. Németet érdemes tanulni a mai világban. Ausztria, Németország, Svájc - a felsorolt országokban mind németül beszélnek, és mind a három ország k*rva gazdag, és itt folyamatosan keresnek külföldieket dolgozni. Olcsóbb nekik egy külföldi munkaerő, de nem vernek át.
2012. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Olaszt, sok olasz cég van Magyarországon, szebb nyelv (szerintem), mint a spanyol. A nyelvtudáshoz persze szakmát is kell szerezni, és nem kell mindig az angol-németet erőltetni, sokat számítanak a "kisebb" nyelvek is, mert angolul németül a munkavállalók nagy része tud. Attól még, hogy tud valaki németül, nem mehet rögtön Németországba dolgozni, kell mellé egy szakma is, ez persze a másik két nyelvre/országra is igaz. Egy jó szakmával ugyanúgy találsz Olaszországban is munkát. Persze attól is függ, mit szeretnél később csinálni. Én az olaszt ajánlom.
2012. aug. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Spanyol, több, mint 400 millió ember anyanyelve a Földön, két kontinensen.
2012. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 webnyelv ***** válasza:
63%
Az olaszt érdemesebb, nagyobb hasznát lehet venni itt nálunk (olasz cégek, az ország közelsége). A spanyolt többen beszélik a világon, de csak akkor van igazán értelme tanulni, ha Spanyolországba vagy Amerikába akarsz menni.
2012. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
hogy lenne olcsóbb a németeknek a külföldi munkaerő, ők is megkapják a minimálbért.. amúgy meg mi az h spanyoloknál olaszoknál nagyobb a válság?? ahol több mint duplája a minimálbér mint itthon ott sztem nincs nagyobb válság.. legalábbis én azzal a fizetéssel jobban érezném magam és jobban is élnék belőle nem tudom te hogy vagy vele.. kajától elkezdve ruhákon át minden ugyanannyiba kerül mint itthon, egyedül az albérlet drágább..
2012. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hű, eléggé megoszlanak a vélemények. Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 1. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!