Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki leírná nekem hogy...

Valaki leírná nekem hogy NÉMET ALAPFOK-hoz milyen nyelvtani dolgokat kell tudni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 1. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy hol, milyen tanfolyamon veszel részt. Én annak idején, (75-ben) egy 200 órás tanfolyam végén vizsgáztam alapfokon. Mondjam, hogy ötösre?...:)) Attól függ, hogy mi a tananyag. Egy 120 órás tanfolyamon talán kevesebb az elvárás. Egy közepes felfogású embernek nem jelent ez a vizsga semmi esetre sem problémát.

Amit tudni kell, az az, hogy az adott fokon a nyelvtant tudjad. Sokan mondják, hogy a helyesírás alapfokon nem számít. Nálam sem számítot, de valamikor el kell kezdeni helyesen írni tudni. És azt jobb az elejétöl kezdve gyakorolni. Alapfokon tudnod kell magadról valamit közölni, az orvosnál a panaszodat elöadni, szóval mindenhol egy kicsit "otthon" lenni. Tudni kell a baráti körröl beszélni, rokonokat felsorolni, a foglalkozásukat megnevezni. Szóval ilyen apróságok. Étteremben ételt, italt rendelni és bö borravalót adni....:)

2012. szept. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én megvettem a Német nyelvtan alapfokon c. könyvet, csak úgy kíváncsiságból, meddig kell eljutni nyelvtanból.


Cselekvő kijelentő módú igeragozás

Das Präsens /jelen idő/

a Präsens használata


Das Präteritum képzése, használata


Das Perfekt képzése, használata


Das Plusquamperfekt /A régmúlt/


Das Futur I. Jövő idő


Elváló igekötős igék


Der Imperatív /A felszólító mód/


Reflexive Verben /Visszaható igék/


Modalverben /Módbeli segédigék/


A műveltetés kifejezése /lassen/


Unpersönliche Verben /Személytelen igék/


Konjunktív II. /Feltételes mód/ képzése


Vorganspassív /Szenvedő szerkezet/ képzése


Der Infinitiv /főnévi igenév/ Zu + infinitiv szerkezetek használata

fajtái, szerkezete

Das Partizip /A melléknévi igenév/ jelen, múlt és jövő idejű


Das Substantiv /A főnév/


Das Adjektív /A melléknév/ ragozása, fokozása


Das Pronomen /A névmás/ fajtái, ragozásuk


die Präpositionen /Elöljárószók/ tárgyesettel, részes esettel, birtokos esettel


A legfontosabb vonzatos igék és melléknevek


Konjunktor /Kötőszó/ Mondatrész értékű kötőszó, mellérendelő és alárendelő mondatokat összekötő kötőszavak.


És itt vége.


Ezek után a feladatok jönnek, a harmadik rész pedig a társalgási témák és szituációk.

Ha érdekel, milyen szituációk vannak alapfokon, azt is leírom.

Üdv.

2012. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van! Az elsö hsz vagyok.
2012. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!