Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor have/has got és mikor...

Mikor have/has got és mikor csak simán have/has?

Figyelt kérdés

pl láttam már olyat, hogy you have nice eyes. ez nem gottal lenne helyes?

vagy i have no money. de ha már azt mondom, hogy i haven't got money, akkor már van got.

ezek csak példák, hogy értsétek, hogy mit is akarok kérdezni, igazából valami szabályszerűség érdekelne, mert mindig csak érzésből használtam ezeket, de szabályt sosem tudtam rá


2012. szept. 4. 00:39
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

have / has - amerikai angol

Kérdezéshez kell egy segédige, az igeidőnek megfelelően.

Pl.

Do you have any pens?

Did they have enough to eat?

They didn't have enough to eat.


have / has got - brit angol


Nem kell külön segédige, mert azt a have/has alakjai töltik be.

Pl.


Have you got any pens?

Had they got enough to eat?

They hadn't got enough to eat.


Nagyon röviden ez a lényeg.

2012. szept. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát lényegében mindegy, hogy melyiket használom, mindkettő helyes. köszönöm a választ :)
2012. szept. 4. 01:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, egy fokkal lettebb okosabb :D

Nekünk is mondták a tanárok a suliban, hogy mind a kettő helyes, DE nem tudtam, hogy az egyik amerikai, míg a másik a brit angol. Senki sem említette ezt.

2012. szept. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 webnyelv ***** válasza:
A birtoklás kifejezésére mindkettő jó. Még a have to (kell) igénél is elmegy, ha ott van: have got to. Nem birtoklást kifejező kifejezések mellett nem lehet got, pl. to have lunch, ez gotmentes. Ezt Murphy English Grammar is Use könyvében olvastam. A kis cseles nem írta, hogy a got-os a brites, a gottalan a tengerentúli, de én is így tudtam.
2012. szept. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
még annyival kiegészíteném, hogy hivatalosan a have got/has got-nak nincs múlt ill. jövő ideje, csak jelenben használatos (Oxford nyelvkönyvek)
2012. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

no, kedves kérdező, akkor nyugodtan cseréld le a tanáraidat, mert ezt első helyen illett volna említeniük :)))

üdv

:)

2012. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy brit ember mondta, h már ők se nagyon használják a 'has got' alakot, főleg beszélt nyelvben nem.
2012. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 webnyelv ***** válasza:

Én is azt veszem észre, hogy a "have got" már ritkább, mint régebben volt. Nekem kb. 1989-ben az angoltanárom a "have got"-ot tanította még. De most már én se tudom lassan, egyáltalán tanítsam-e.

A jó öreg Báti-Véges nyelvkönyvben még azt írták, hogy a "had got" is létezik, de elég ritka.

2012. szept. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!