Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, angol, török, svéd és...

Német, angol, török, svéd és japán után milyen nagyon könnyü, de hasznos nyelvet ajánlotok? Bármilyen lehet igazából nem muszály annyira hasznosank lennie. Persze olyat amit simán eltudok sajátítani kb.3-4 hónap alatt.16/L

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 10:37
1 2 3
 1/21 webnyelv ***** válasza:
100%

Pl. a holland, dán, norvég elég könnyen menne az angol, német, svéd után. Viszont nem annyira hasznosak.

A francia picit nehezebb, de hasznosabb, angol után nem nehéz.

3-4 hónap alatt, pláne ennyi nyelv után az eszperantó menne leginkább, sok németből átemelt szó van benne, és amúgy is könnyű, de nem hasznos.


(A magyar is hasznos - muszáj pontos j, uszály ly)

2012. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi

Igen és is látom, hogy elírtam, mert siettem.

2012. aug. 18. 11:18
 3/21 anonim ***** válasza:
ezeken a nyelveken mind perfekt beszélsz?
2012. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Azért nem perfekten. DE mennek elég jól.
2012. aug. 18. 11:29
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
mi az, hogy jól mennek? mondjuk egy fiatal felnőtteknek való hangoskönyvet megértesz? smalltalk megy?
2012. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Mi az, hoyg jól megy?!

Ezt ugy értem, hoyg ha pl: egy német, angol vagy ilyesmi megállítana akkor tudnák vele bármiről beszélni. Igaz, hohy a japán csak alapszinten megy, de ahoz képest, hogy ennyi nyelven tanultam és tudom is őket használni és 16 éves vagyok ez nem semmi. Szerintem. Szoktam hangos könyveket is hallgatni és azokat is megértem, ritka ha nem értem meg a szövegeket.

2012. aug. 18. 11:46
 7/21 A kérdező kommentje:

kijavítom: hogy

csak megint elgépeltem

2012. aug. 18. 11:47
 8/21 anonim ***** válasza:

te gyerek, nem fikázni akartalak, csak érdekelt :) tényleg szép teljesítmény...de én azt javaslom, hogy most inkább egy évig arra helyezd a hangsúlyt, hogy a szókincsedet bővítsd és a szövegértést javítsd...


a finn nyelvet javaslom, bár tanár nem nagyon lesz hozzá, mert az szép


a kínai meg az orosz viszont hasznos



3-4 hónap alatt simán elsajátítani nyelvet nem lehet, max nagyon jó lehetsz benne, ha abban a közegben vagy 24/7-ben


amúgy a japán mennyire nehéz?

2012. aug. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem piszkálni akartál. Régebben a finn nyelvet is elkezdtem, de inkább a svéd melett döntöttem.

A japán nyelv nem annyira nehéz amilyennek tünik legalábbis nekem. Ami nekem gondot okozott a hiragana, de már megy. Mellette meg van a kanji meg a katakana. A kanjit még tanulnom kell. Szerintem nagyon egyszerű nyelv. Főleg akkor ha valakit érdekel a dolog, nem csak azért, hogy a jövőben hasznát tudja venni.

2012. aug. 18. 12:12
 10/21 A kérdező kommentje:
A kínai és az orosz is tetszik. De, főleg az orosz.
2012. aug. 18. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!