Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi négy mondatban...

Az alábbi négy mondatban állítólag van hiba, de én nem találok, valaki segít?

Figyelt kérdés

1. We were about to write the test when the light went out.



2. On which page can I find the content of this book?



3. What can we do in such a terrible weather?



4. The wine is healthy if you don’t drink more than a glass of it a day.


2012. szept. 4. 05:30
 1/5 Jubilee ***** válasza:

3. Az időjárás megszámolhatatlan főnév, így such terrible weather lenne a helyes válasz.


4. A wine elé nem kell the, mert általánosságban beszélsz a borról.


Az első kettőt egyelőre nem tudom.

2012. szept. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

when the light went out -> when the lishtgS went out

A világítás lights, nem light.

A 2. mondatnál nem igazán értem mit szeretnének megkérdezni. De azt gyanítom, hogy a content of the book ( a könyv tartalomjegyzéke) nem jó így, azt table of contents -nek írják. Szóval On which page can I find the book's table of contents? Vagy Ha a tartalmát akarok megkérdezni, akkor On which page can I find the PLOT of this book.

2012. szept. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a hibakereséses feladatoknál általában egy hiba van (nyelvtani v. helyesírási), nem cserélhetsz, hagyhatsz el, tehetsz be szót - így szerintem itt a "table of contents" (ami tökéletes:) kifejezésből, simán csak a contents kell, ami szerencsére szintén tartalomjegyzéket jelent

ha megnézed szótárban, így is találod meg:

(table of) contents - tartalomjegyzék


üdv

:)

2012. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

no, most nézem, hogy ezt jól félreérthetően fogalmaztam - szóval cserélhetsz persze, ha pl. is helyett are kell -- bocsi, szóval valahogy úgy értettem, hogy nem bővítheted kedved szerint más, rokonértelmű szóval, stb.

üdv

:)

2012. szept. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!
2012. szept. 5. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!