Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik az erősebb/jobb nyelvvi...

Eveer kérdése:

Melyik az erősebb/jobb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

most szereztem meg a felsőfokú rigó utcai(origós) nyelvvizsgámat. azért választottam ezt a fajtát,mert sok embertől hallottam ezt hogy ez a legerősebb nyelvvizsga típus,ezt minden egyetemen elfogadják.. a sulinkban az ÖSD-s vizsgára készítik a diákokat,viszont arról azt hallottam hogy az gyengébb is és nem fogadják el minden egyetemen..

de annyira elbizonytalanított a némettanárom,hogy hiába tudom,hogy ez a rigó utcai a jobb fajta már teljesen kétségbe vagyok esve.. mert ő annyira blamálja ezt a fajta vizsgát,mert szerinte nagyon nehéz,és hát az ÖSD-s is nyelvvizsga,és könnyebb is.. viszont a felkészítő tanárom azt mondta hogy ez tényleg jobb amit én csináltam..

szerintetek?



2012. szept. 4. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
origó jobb
2012. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem az öSD tényleg jobb. Nem akarlak elkeseríteni, de az origót külföldön például el sem fogadják, és ha oda szeretnél továbbmenni, akkor egy C1-es ÖSD!!! nyelvvizsgára lesz szükséged.

Én egyébként sok jót nem hallottam erről az origóról, a nyelvtanárodnak lehet igaza... :/

2012. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én igaz, hogy rég túlestem ezeken a dolgokon, 4 éve diplomáztam, ahhoz kellett az utolsó nyelvvizsga (szakmai angol), egyedül azt nem a Rigó utcaival csináltam , mert nem volt,(a többi között van alap angol, közép angol, közép német) de szerintem teljesen mindegy. A lényeg, hogy ténylegesen mennyire tudsz, még egy állásinterjún sem kérdezték tőlem, hogy milyen nyelvvizsgám van....
2012. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!