Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Véleményetek szerint melyiket...

Véleményetek szerint melyiket a könnyebb teljesíteni? Egy Felsőfokú angol nyelvvizsgát, közepes tudasrol induva, vagy egy nemet középfokú nyv-t. Gyakorlatilag nulla tudással.3 év áll rendelkezésemre valamelyik teljesítésére.

Figyelt kérdés

2012. szept. 6. 12:23
 1/8 webnyelv ***** válasza:

Az angol a középfokról a felsőfokig nehéz, a német meg az alapoktól a középfokig.

Inkább a cél számít: két nyelvet szeretnél tudni középfokon, vagy egyet felsőfokon? De ha úgy van időd, a kettőt egyszerre is lehet akár. Szerintem két nyelv középfokon jobban jöhet, mint egy felsőfokon, az elhelyezkedésnél.

Én a helyedben a németet tanulnám, de csak azért, mert érdekesnek tartok egy új nyelvet megtanulni. Így könnyebb lenne már a német, mint ha nem tudnál még semmilyen nyelvet. Az angol pedig magas szinten nem éppen könnyű.

2012. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

igazából az a kérdés, hogy melyik áll neked jobban.

a két nyelv alapjaiban különbözik, a német egy rendkívül szabályszerű nagyon logikus nyelv. de, amíg ezeket szabályokat nem tanulod meg, addig kínszenvedés. utána viszont csak egyre több és több szót kell csak megtanulni, meglepetések már nem érnek.

ha neked egy ilyen kötött szabályú nyelv fekszik, akkor az a könnyebb.


az angol ennek éppen az ellentéte. alig vannak szabályok, főleg az elején nincsenek, utána viszont ha magasabb szintre akarsz lépni, akkor egyre több és több, egyre bonyolultabb dolgot kell megtanulnod. nem tudom mit értesz a közepes szint alatt, de ha az angol ezen részébe még futottál bele, akkor kösd fel a gatyádat.


az egyik nyelvtanárom egyszer azt mondta, hogy ha két osztályt nézünk, nulla tudásról indulva, akkor az első évben az angolos beszélgetnek, a németesek szabályokat tanulnak. a második évben az angolosok beszélgetnek a németesek szabályokat tanulnak, a harmadik évben az angolosok beszélgetnek, a németesek néha-néha beszélgetnek, de még mindig szabályokat tanulnak. a következő évtől kezdve az angolosok szabályokat tanulnak és innentől kezdve, ha többet akarnak tudni, akkor folyamatosan szabályokat kell tanulniuk, a németesek viszont innentől kezdve beszélgetnek és max. néha egy-egy új szót megtanulnak...

2012. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
10.-es vagyok, októberben 20-án megyek középfokú angol nyelvvizsgázni, és utána szeretnék valamelyikre ráállni. Német közép vagy angol felső. A tanárok szerint jó nyelvérzékem van, szóval egyik se jelentene problémát, de nyilván szeretném a könnyebbiket. A többletpontok miatt egyébként. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. szept. 6. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben biztosan az angol középről angol felsőre verziót választanám, azt kb fél év kemény tanulással (kb főállásban) meg lehet csinálni, hosszabb idő alatt könnyebben.


Németből a semmiről középre az sztem sokkal hosszabb út!!

2012. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az angolhoz nem értek, ezt így elöre mondom. De 3 év alatt a német középfok nem akadály. Simán megtanulod. Tulajdonképpen 2 év is elég hozzá, ha nekilódulsz!
2012. szept. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

német középfok sokkal könnyebb mint angol felső

logikus, szisztematikus nyelv, csak le kell ülni a fenékre és megtanulni

angolban felsőfok szinten már nem sok logikát találsz, tele van anglicizmusokkal, az életbe nem lehet megtanulni csak ha nyelvterületen laksz. :D

2012. szept. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani, hogy melyik igényel több időt, de a lényeg, ha rendesen foglalkozol vele, 3 év alatt bármelyik teljesíthető. Szerintem amíg még fiatal vagy, addig vágj bele az újabb nyelvbe, az angoltudásodat később is tökéletesítheted még!
2012. szept. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem a németet választom!
2012. szept. 14. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!