Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német minorosok! Most akkor...

Német minorosok! Most akkor milyen szintű nyelvtudással érdemes a minor felzárkóztató óráit (1. féléves órák) fölvenni? Azok válaszát várom, akik sikeresen megcsinálták az 1. félévet.

Figyelt kérdés
A tanszék honlapján ez áll:Bárkinek módjában áll jelentkezni az őszi vagy a tavaszi szemeszter elején, aki úgy ítéli meg, hogy a szak elkezdéséhez megfelelő középszintű nyelvismerettel (minimum B.1.3 – B.2.1) rendelkezik.Azonban tapasztalatból tudom a B1 és B2 között nagy a különbség, viszont mindkettő középfokot takar.

2012. szept. 7. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én 3 évig tanultam a németet heti 3-4 órában, év végén már meglehetett volna a középfok (volt aki gyengébb volt nálam és meglett neki mert ráért készülni rá év végén érettségi előtt, szóval gondolom meglett volna nekem is), most viszont nem érzem túl soknak a némettudásom, biztosan lesz mit bepótolni majd, de nekünk is B1-B2-t mondtak, ez azért nem akkora elvárás. Persze biztos van aki C1-gyel ül be és majd ott fog röhögni. Én felvettem, mert csak nyerhetek vele szerintem, ha nem kerülök be a minorra év végén vagy mikor, akkor választok mást, az addigi órák meg szabad kreditbe számítódnak és németül is jobban fogok tudni remélhetőleg. Szóval vesztenivaló nincs :)


Btw te hova jársz?

2012. szept. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Először is nagyon köszi, hogy válaszoltál. Én ELTE BTK-ás vagyok.
2012. szept. 7. 18:36
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én is pont 3 éve tanulom a németet. 3 nyelvet tanulok jelenleg (német, angol, spanyol), de a németet kezdtem el a legkésőbb magántanárral, mert gimiben angolos voltam. Így visszagondolva nekem is lehetne középfokúm, mert rengeteg nyelvvizsgára való felkészítőt oldottunk meg, viszont a tematikus szókincsem nem jó.
2012. szept. 7. 18:46
 4/8 A kérdező kommentje:
Rengeteg lexikát tanultunk, de sosem témánként, hanem mindig egymástól független újságcikkekből, levelekből és hirdetésekből. Az a baj, hogy az utóbbi évben eléggé elhanyagoltam a nyelvet,hát majd meglátjuk mi lesz.
2012. szept. 7. 18:50
 5/8 webnyelv ***** válasza:

Kb. középszint körüli tudás kell hozzá. Én 4 évig tanultam németet azelőtt, bár az 10 évvel azelőtt is volt már, amikor a német minort felvettem, de felelevenítődtek az ismereteim. De azért jó, hogy volt olyan nyelvóra is, amin a (nem alapszintű) nyelvtant is átnéztük, pl. mikor van worden és geworden, mert ezek bonyolultak kicsit és 10 év alatt már kicsit kimegy az ember fejéből.

Amúgy én nem az ELTÉ-re jártam, de kb. középszintről simán megy. Meg érdeklődés sem árt, ha van, nekem az nagyon volt.

Nálunk külön felzárkóztató órák tudtommal nem voltak. Ami meg volt hirdetve a tanrendben, azt kellett felvenni és csókolom. :D

2012. szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ebből is látszik, hogy az a bizonyos középfok is elég sok minden lehet, szóval ha bárki német minoros, előre is köszönöm ha ír még tapasztalatokat.
2012. szept. 7. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát hogyha 10 év kihagyás után is megy, akkor csak elég a mi 3 évünk is. :) Ha belegondolok, hogy ha mérnökire megyek, akkor matek stb felzárkóztatókon ülnék egész nap, most itt +1 nyelvet kell tanulnom össz-vissz a minorral, és még így sincs olyan sok órám, péntekem pl üres :D

Amúgy akkor egy helyen vagyunk, anglisztikás vagyok

:)

2012. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Webnyelv, hova jártál?

SZTE?

2014. nov. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!