Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jobb lenne átmenni egy gyengéb...

Jobb lenne átmenni egy gyengébb angol csoportba?

Figyelt kérdés
Kilencedikes gimnazista vagyok és az évfolyamon több angol csoport van, tudás szerint. Írtunk egy angol tesztet, amivel eldőlt az, hogy ki melyik csoportba kerül. Én abból nem sokat értettem, szinte végig tippeltem az egészet, de pont eltaláltam a jó válaszokat és bekerültem a 2. legjobb csoportba. A tanár ott mindig angolul beszél, és én alig értek valamit. Most még talán át lehetne menni egy gyengébb csoportba. Szerintetek föl tudnék zárkózni a csoporthoz, ha sokat tanulnék angolt, vagy kérjem át magam? (Fontos lenne, hogy jól megtanuljak angolul, azért gondolkozok ezen, és a gyengébb csoportban rosszabb tanárok vannak.)
2012. szept. 9. 15:05
 1/1 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem jobb lenne, ha küzdenél inkább. Kétlem, hogy lehetetlen lenne átmenni, főleg ha a tanár is látja, hogy nem megy neked.


Szerintem ha rendesen tanulsz és napi 1-2 órát használod (megnézel egy angol filmet, 2 részt egy sorozatból, olvasol egy könyvet, angolul játszol egy MMO-t, bármi) akkor seperc alatt felzárkozol, de ennél kevesebb is elég lehet. Illetve gyorsabban, biztosabban menne, ha mondjuk 10-20 percet nyelvtannak szánnád, de az fárasztóbb is.


Ha meg nem értesz valamit, akkor kérdezd meg a csoporttársaidat, vagy nézz utána a neten, ha tudod a általános témát.

2012. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!