Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi felkészülési időre...

Mennyi felkészülési időre volt szükségetek az angol középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy

mennyi időt jártatok konkrét felkészítőre tanárhoz?

mennyit készültetek otthon?

milyen szintről indultatok?

hogyan tanultatok szavakat?

hogy-mit tanultatok otthon?


2012. szept. 13. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Én gimiben tanultam 3 évig és egyszer nyár idejéig (még gimi előtt, 9. osztályban szakközépben voltam és 10-be átmentem gimibe és nyáron úgymond behoztam a lemaradást) jártam külön tanárhoz. Ezen kívül gimi alatt hobbiból (neten angolul való beszélgetés) illetve filmet/sorozatok angolul való nézése segített rengeteget. Annyi, hogy ez a módszer nem valami gyors de jól működik ha az ember nem siet és nekem ráért az angol gimi végére is.

Ezen kívül külön nem is tanultam. A BME-s nyelvvizsgát csináltam meg és konkrétan készülődés annyi volt, hogy kitöltöttem a neten levő tesztjeiket régebbi vizsgákból illetve a szóbeli részhez meg van adva a tételsor azt egy nappal a szóbeli előtt összeraktam és elbeszéltem magammal :D

Annyi, hogy én érettségi után csináltam meg és a középszintű érettségim 97%-os lett amitől a középfokú nyelvvizsga...semmivel vagy talán egy picivel ha nehezebb.

Ha megy az érettségi menni fog a nyelvvizsga is, a középfokú rettentő könnyű. Nehézséget max annak jelenthet aki egyik napról a másikra tanul, nem pedig pl. egy mai diáknak akik éveken át tanulhatja iskolában.

2012. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!