Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van vkinek tapasztala a...

Van vkinek tapasztala a Cambridge-i C2-es angol nyelvvizsga terén? (mármint nehézségben stb. )

Figyelt kérdés
Még annyi,hogy most B2-es szinten állok és jövő nyáron szeretném letteni a C2-t.Napi 50-100 szó/kifejezés tanulásával képes leszek átmenni a vizsgán?

2012. szept. 14. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
ne szavakat magolj, hanem összefüggő szövegeket olvass!
2012. szept. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom a Cambridge vizsgák a 2. legnehezebb típusúak. A legnehezebb az Oxford típusú. Egyik ismerősöm most tanul anglisztikát a NyME-n és 2. félév végén Cambridge típusút kellett tenniük. Ha jól tudom a feladatok nagyjából megegyeznek, mint a többi vizsgán, de sokkal-sokkal keményebb. Amúgy tényleg, ajánlom én is, hogy nem magold a szavakat. Lehet, hogy megtanulod őket, de záros időn belül el fogod felejteni őket. Ajánlanám, vegyél különféle olcsó könyveket, pl. Tom Sawyer, Huckleberry Finn, stb. Én azért szeretem ezt a két könyvet, mert a BrE mellett megtalálható az AmE is, így láthatod a két különféle nyelvjárás fordulatait. :) Remélem segítettem valamennyit.

Üdv.


*BrE (brit angol) ; AmE (amerikai angol)

2012. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én C1-re mentem, de majdnem meglett a C2 is. (C1-en 80% fölött megkapja az illető a C2-t, fordítva is működik C2-n 60% alatt C1-et kapsz. Jó, hogy van átjárás, főleg a te esetedben, mivel még nincs C1-ed.)

Szerintem úgy érdemes felkészülni, hogy nagyon sok reading-et és use of english-t csinálsz. A reading nagyon fejleszti a szókincsedet (főleg a passzívat), akkor is ha nem tanulod meg a szavakat, csak olvasod őket.

A szókincsben nekem is voltak hiányosságaim, én ebből a könyvből tanultam: [link]

100 fejezet van benne témakörök szerint. A legjobb, ha mindegyiken átrágod magad, bár ezt én sem tettem meg, elég volt a gyakran előforduló ('divatos') témákat jól megtanulni. (Környezetvédelem, város/falu különbség, munka, tanulás stb.)

A nyelvtanra ne menj rá nagyon, jó ha átnézed nyelvvizsga előtt, de én pl. az igeidők 60%-át nem tudnám elmondani, ha valaki kérdezi, mert felsőfokon ritkán kerül elő.

(Nem a levegőbe beszélek, C1-en 78%-os lett a nyelvvizsgám, de betegen mentem és úgy érzem nagyon elrontottam.)

2012. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a writing-ot muszáj mlg gyakorolni (ez egy jó nyelvtanár nélkül szerintem nehéz), plusz a speaking részénél a kép összehasonlítást. (Ezt muszáj begyakorolni, mert nem elég, ha jól beszélsz angolul, ehhez már gyakorlat kell.)
2012. okt. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

- I recommend you Sue O'Connell's Cambridge Preparatory Books (I can give you the exact title, year and publisher if you write privately to me), which will provide you with overall practice (varied skills, grammatical tests, material to listen to etc.). Ona Low's Cambridge course concentrates on reading comprehension and writing compositions (and is a valuable book, too).

The level (C2) is CAE or CPE. The latter is definitely hard, and perhaps it is not worth taking a CPE exam if you have not learned English for at least 8-9 years. But you must learn a lot for the lower-level CAE as well. You will certainly need help from someone who checks comprehension questions, proofreads compositions during your preparation.

- Enriching vocabulary (per day...): If you learn 60 words a day, that's 6000 in 100 days. I suppose that's fair enough and you can have a go at it. (Certainly, next summer is c. 280-300 days from October.)

- The toughest (most hazardous) points are listening comprehensions and composition (writing tasks) - most Hungarian friends say, and most test results warrant this assumption.

- I'm an Englishman (staying in Budapest) and I can help you a lot with study material, good tips, checklists of exam skills and gauging your development.

Further, I can proofread your compositions if you send me some (we can agree on the topics).

I can also improve your ability to handle advanced grammar, one essential field of knowledge that you can't forget about (some people underestimate its importance!). Broughton or Leech or Swan and Magyarics wrote books on advanced grammar (the titles I can send you if you're interested), which may prove to be your best resource for grammar.

- You can also get (and keep) in touch with me by phone, chat or skype. First, send me a private message here.

Of course, other people interested in Cambridge, IELTS or TOEFL study material, listening material, proofreading etc. can write to me. I always answer and try to be informative.

2012. okt. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen próbálj utána nézni, hogy ettől a szerzőtől mi szerezhető be: Ona Low, Cambridge...

[link]

Az előző bejegyzés is őt javasolta. Messze jobb, mint a többi szerző. Különben a többi Cambridge könyv is kitűnő csak az a kérdés, hogy egy magában elég-e a vizsgára.

2012. okt. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen képes. Egyrészt tanulni is érdemes. Másrészt meg feladatspecifikusnak lenni mert az nem ugyan az. És tapasztalatyból szólok.
2013. szept. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

"Az előző bejegyzés is őt javasolta."

Szerintem őt is. :)

2016. jún. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!