Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet a wordben orosz...

Hogy lehet a wordben orosz írott betűket használni?

Figyelt kérdés
Szeretném gyakorolni az orosz gyorsírást, de jó lenne ha valahogy le is tudnám ellenőrizni, hogy jól írtam e. A wordben csak 1 betűtípust találtam a mistral-t, de az eléggé olvashatatlan.

2012. szept. 15. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A segoe script elég olvasható, és ha jól látom, csak az írott dét írja fordított hatosnak, és nem magyar gének, a többi betű teljesen jó (amúgy a d sem rossz, egy időben én is így írtam, csak aztán a tanár megkért, hogy hanyagoljam a cifrázást:)
2012. szept. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez megfelel :)
2012. szept. 15. 20:06
 3/5 ennyiii válasza:

más megoldás is van, az op rendszer területi és nyelvi beállításainál megadod az oroszt új nyelvként, és egy billentyűkombinációt beállítasz rá, pl Ctrl+2. Ha ezt megnyomod akkor a szövegbevitel nyelve megváltozik, és olyan, mintha egy orosz kiosztású billentyűzeten írnál. Persze először nyomkodod, mint süket a csengőt, mert nem tudod, mi minek a megfelelője. Erre én vettem egy USB-s klaviatúrát, és szépen nyomtattam rá cimkéket a ciril ábécé betűivel. Ennyi, és akár mikor akár hova lehet írni.

Ha nem akarsz beruházni, akkor tölts le egy virtual keyboard-ot oroszul, és kész.

2012. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ööö, én már eleve a cirill betűs billentyűzet megoldást írtam, mivel nálam eleve be vagyon állítva a magyar, az angol meg az amerikai angol mellé, és oroszos lévén elég jól használom

ha jól értettem, a kérdező írott cirill bötűket keresett, és abból sajna nincs sok, én is végigpróbálgattam a wordön levő készletet

szerintem a hálón lehetne keresni, de ez a segoe izé egész szépen mutat


:)

2012. szept. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem is be van állítva az orosz nyelv és használni is szoktam, szóval már úgy ahogy tudom hogy melyik betű hol van. Engem csak az írott formája érdekelt, mivel azzal nem igazán lehet találkozni az interneten és most szeretném azt is megtanulni.

Köszönöm a válaszokat.

2012. szept. 16. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!