Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kitex-es német középfokú...

Kitex-es német középfokú kereskedelmi és/vagy idegenforgalmi nyelvvizsgához valakinek anyaga?

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én idegenforgalmit tettem le, megvettem a könyvet, az 90%-ban elég volt, mellé olvastam szakai lapokat, cikkeket célnyelven, a tételekhez még a Wikipédiát is használtam a könyvön kívül. Nem nagy durranás a vizsga, de nagyon jó a könyve (+CD).
2012. szept. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. A tételeket meg lehet valahonnan szerezni, ezzel is gyorsítva a felkészülést?
2012. szept. 17. 22:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Valójában nincsenek konkrét tételek!

A vizsgán interjúkérdések vannak bemelegítésként (a könyvben megtalálhatóak) majd jön a szituációs gyakorlat és végzetül a kép, amelyről a szakmai tudnivalókat kell elmondani tapasztalattal, saját véleménnyel kiegészítve. Ezekről persze lehet tételt készíteni, de egy az egyben nem lehet felmondani, mert közbe is kérdezhetnek, más irányba terelve az eszmecserét. Képeket is találsz a felkészítőkönyvben, a vizsgán is többnyire hasonló témákról kell beszélni.

A könyv leckéi alapján a Google-n, Wikipédián lehet találni pár jó mondatot, én többnyire ezekből ollóztam össze az én jegyzeteimet, volt amit átfogalmaztam.

2012. szept. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!