Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért tanulná valaki meg egy...

Miért tanulná valaki meg egy olyan ország nyelvét ahol nem kifejezetten jó az életszínvonal vagy nem valószínű, hogy ott fog élni?

Figyelt kérdés

Pl. arab,kínai,japán.

Értem én,hogy hobbiból,de nem lenne jó összekötni a kellemest a hasznossal?


2012. szept. 17. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert éppen érdekli az adott kultúra. De amiket írtál, azokat igenis érdemes tanulni, mert mondjuk azért a japánok elég jelentős gazdasági nép és mégis kevesen beszélik a nyelvet. És az írt országokban nem rossz az életszínvonal, csak egyes területein.
2012. szept. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából a japán a második variáns ("nem valószínű, hogy ott fog élni").De a többire se mondanám,hogy ott fog élni.
2012. szept. 17. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, de a legtöbben nem is azért tanulnak nyelvet, mert ott fognak/akarnak élni. Én 3 nyelven tanulok, tervezek egy negyediket és Magyarországon szeretnék élni:)
2012. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon rossz példát hoztál fel, mert az arab, a kínai és a japán is olyan nyelvek, hogy ha megtanulod őket, akkor jó pénzt kereshetsz velük akkor is, ha Magyarországon élsz tovább. Ha viszont számiul (lappul), vendül vagy akár hottentottául, udmurtul, kirgizül tanulsz meg, abból jó eséllyel egy kanyi vasat sem látsz. De hát miért ne lehetne valakinek ez a hobbija, ha egyszer a megélhetése már biztosítva van, nem a kenyérért kell tepernie...
2012. szept. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is rossz példákat hoztál fel, mert minket a BGF-en pont ezen nyelvek megtanulására buzdítottak (angol és német után!)


azt hiszem azért mert kevesen sajátítják el, de könnyű ösztöndíjat kapni a célországba, meg Japán nem is rossz hely, meg a jövőben ezek az országok egyre nagyobb szerepre tesznek szert,( meg Magyarország is azon van, hogy ezen országok felé nyisson), stb

2012. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert nagyon sekélyes élet az, amiben az ember csak azt nézi, hogy miből húzhat hasznot. Kell, hogy legyen mindenkinek valami, amit "mert csak" csinál, csak azért, mert jól esik neki, érdekli. A magam kedvére tanulok egy bizonyos nyelvet, mert nagyon tetszik, és vonz az adott ország kultúrája is; és teszem ezt annak ellenére, hogy valószínűleg sosem fogok eljutni oda egy napra sem.
2012. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rossz példákat hoztam fel? Az arab világban az olaj egy időn belül ki fog fogyni és egy nagy nyomortelep lesz belőlük,úgy ahogy volt régen és kínában meg így is nagy a túlnépesedés és nincs jólét.Japánt meg általában az anime rajzfilmeket néző tinilányok akarnának tanulni,azzal se érnek sokat.Nem tudom minek kéne tanulni ezeket a felsoroltak vagy hobbin kívül?Talán nagykövetnek,tolmácsnak vagy szakfordítónak esetleg?
2012. szept. 18. 18:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit gondolkozhatnál értelmesebben, kevésbé dogmatikusan, kérdező. Az arab világban, mire kifogy az olaj, mi addigra megöregszünk, ráadásul az arabok annyi pénzt tolnak addigra más iparágakba, hogy legyél nyugodt, pl. Katar sosem fog úgy kinézni, mint Szomália. Belátható időn belül ott mindig lesz pénz. Kínában, Japánban dettó. Ha van olyan ismerősöd, aki felnőtt (25, de még inkább 30 év fölötti), és magas szinten beszél kínaiul/japánul, kérdezd csak meg tőle, milyen elhelyezkedési lehetőségei vannak.


Amúgy ez Sanghaj:


[link]


Ez Sencsen:


[link]


És akkor linkelhetnék még képet Tajvanról és Hongkongról is, mert ott is kínaiak élnek. Te komolyan azt bizonygatod, hogy Kínában nincsen pénz? Gondolkodj már...

2012. szept. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!