Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes két nyelvet kb....

Érdemes két nyelvet kb. ugyanolyan szinten elkezdeni (folytatni) tanulni?

Figyelt kérdés

Tehát: két nyelvvizsga kell a diplomámhoz, másfél év múlva. Az angol már megvan, de szinte mindent elfelejtettem, vagy 5 éve nem használtam. Rövidtávon ez a fontosabb, mert új munkát keresek, és ahhoz mindenképp kell, járok is tanfolyamra.

Spanyolt tanultam még a gimiben, ez lenne a második nyelv. Jó tanárom volt, nagyon sokat tanultam tőle, szóval valahol mélyen ennek a tudásnak meg kell lennie. Remélem :) Másfél év múlva pedig papír is kell róla.

Most kb. azonos szinten vagyok mindkettőből, az angolt nem szeretem, de muszáj. A spanyolt szeretném, csak nem tudom, érdemes-e most belekezdeni, vagy majd inkább később.

Tudom, mindenki más, csak kitartás kérdése, stb.

Nyelvtanárok, vagy hasonló cipőben lévők válaszait várom elsősorban. Köszönöm



2012. szept. 19. 16:09
 1/4 Kiki01 válasza:
100%
Persze, érdemes, én majdnem egyszerre kezdtem el az angolt és a németet még annak idején, semmi bajom nem lett tőle, viszont folyamatosan össze tudtam őket hasonlítani. Aztán később csak az angolt használtam, így az domináns lett, de a németet is sokkal könnyebb volt felfrissíteni mikor kellett.
2012. szept. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyikből minél hamarabb vizsgázz le, mondjuk 2-3 hónapon belül, ha a szeretett nyelvet választod. Ha viszont ha kedvtelenül kezdesz hozzá, akkor több idő kell hozzá. Végül is a kérdés az, hogy mi a TE stílusod, a könnyűvel kezded vagy a nehezebbel.
2012. szept. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első: köszi a tanácsot.

Második: nem igazán értem, mit jelent az, hogy "az én stílusom". Kell mindkét nyelv, ez nem kérdés. Papírt szerezni nyilván nem fogok 2-3 hónap múlva spanyolból, angolból meg már van.

Arra lettem volna/lennék kíváncsi, hogy akik hasonló szinten tanultak egyszerre két nyelvet, nem keverték-e őket; pl. nyelvtani szabályokat.

2012. szept. 19. 21:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Arra lettem volna/lennék kíváncsi, hogy akik hasonló szinten tanultak egyszerre két nyelvet, nem keverték-e őket; pl. nyelvtani szabályokat."


Én egyszerre kezdtem nulláról az angolt és a spanyolt (annak idején a múlt században nagyon régen), nyelvtanilag eléggé különbözik a két nyelv ahhoz, hogy ne keverd, de persze attól is függ, melyikre van jobban ráállva a nyelved.


Kezdetben nekem az angol jobban ment, egyrészt, mert könnyebb, másrészt normális tanárral kezdtünk, spanyolból fordítva. Aztán az angolt megutáltam a tanárok miatt, viszont második évfolyamtól kaptunk egy rendes anyanyelvű tanárt, aki miatt a spanyolt megszerettem. Utána előfordult néha, hogy akkor is spanyolul akartam megszólalni, amikor angol óra volt, de csak azért, mert akkor már a spanyolul tudtam jobban.


Összefoglalva, szerintem leginkább a tanároktól függ. Egy jó tanár nagyon meg tudja szerettetni az emberrel a nyelvet, egy rossz pedig simán meg tudja utáltatni, főleg, amikor már az első órán játssza az eszét, és meg nem szólalna magyarul, hadd szenvedjenek a kezdők, amikor még egy szót sem értenek. Az általános tapasztalatom az volt, hogy az anyanyelvű tanároknak sokkal élvezetesebbek az óráik, mint a magyaroknak.

2012. szept. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!