Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám fejleszteni német...

Hogy tudnám fejleszteni német szókincsemet?

Figyelt kérdés
8.osztályos általános iskolai tanuló vagyok és már első osztálytól kezdve heti 5 órában tanulom a németet.Az a kérdés,hogy a szókincsemet,hogy tudnám fejleszteni?A nyelvtanhoz értek,mert az tanulós rész és elég jó tanuló vagyok,de a beszédnél és szöveg fordításnál már nehezebb dolgom van,annak köszönhetően,hogy elég minimális a szókincsem.Ha tudtok adjatok létszíves pár ötletet.Nagyon megköszönném!

2012. szept. 19. 18:42
 1/7 intrepid ***** válasza:
100%
Ha tudod fogni a tvn. akkor nézd a német RTLt. Ha nem értesz valamit, szótár.
2012. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Esetleg ezen kivűl valami?
2012. szept. 19. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Ide is ellátogathatsz:


[link]

2012. szept. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvass németül, abból is rengeteget fogsz tanulni! Mindegy mit, csak érdekeljen! Lehet bármilyen cikk pl. egy német lányos magazinból, celebpletykákról vagy állatokról szóló is, mindegy, csak legyen hozzá kedved.

Nem kell nagyon leterhelned magad, napi fél-1 óra is elég, de fontos a rendszeresség! Tehát ha lehet minden nap foglalkozz a nyelvvel egy kicsit. Olvasd el a szöveget, próbáld meg értelmezni. Ha nem megy, keresd ki a szótárban az adott szót és fordítsd le. A végén 2-3 mondatban összegezd a saját szavaiddal mit olvastál, mit tudtál meg, mit gondolsz róla. Itt is felmerülhetnek ismeretlen szavak, amiket nem tudsz németül, ezeket is szótárazd ki, írd le, alkosd meg velük a mondatokat és hidd el, ha rendszeresen csinálod, rengeteget fogsz fejlődni, észre se fogod venni, és gyorsabban megy az olvasás, fordítás és mondatlakotás is! :)

A titok a rendszeresség és az érdeklődés, tehát ne olyan témákat olvass, amire nincs rálátásod és nem is érdekel. Fiatal vagy, még megteheted, hogy válogass :P

2012. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt tudsz válogatni. Kedvenc oldalam.


http://www.youtube.com/results?search_query=n%C3%A9met+nyelv..


Itt pedig hasznos linkeket találsz a német nyelv tanulásához, itt mindent megtalálsz, ami érdekelhet:

német nyelvű rádió, tesztek, keresztrejtvények, szókincsfejlesztő oldal, a Goethe Intézet honlapjára külön felhívom a figyelmedet.

Bal oldalon találod a linkeket, amelyek a különböző weboldalakra elvisznek.

[link]


Jó böngészést és jó tanulást!

Üdv.

2012. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 20. 15:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Nemet szavak tudasat ugy is fejlesztheted (a fontiek is persze jo otletek), hogy talalsz olyan tarsat, aki levelezne veled nemetul, es jobban ismeri a nyelvet. Azt sem gondolom, hogy ennel bonyolultabb mondatoknak kell lennie ilyen levelekben - ANRUFEN (telefonon hiv) es a MORGEN FRÜH (kora reggel) egyutt megtanulasara: Sei bitte so lieb und ruf mich morgen früh an!

vagy az ALS es AUSGEBEN (költ) megtanulasara, ezeket is lehet egyutt (2. mondat): (1) Du hast mehr Freunde als er. (2) Die Schuhe hat mehr gekostet, als ich dafür ausgeben wollte.

En igy is tanultam meg magyarul (meg meg hat masik nyelven), nemet-angol anyanyelvu vagyok. Ha irsz nekem, es nyugodtan irjal, akkor levelezek veled egyszeru nyelven, es akkor tanulsz szavakat egy nemettol, meg ott megkerdezheted, amit nem ertesz. Egyebkent mas is irhat, aki ezt olvassa, mindig valaszolok. oliverwadon@ireland.com. Irtam privat uzenetet neked.

2012. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!