Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó vagy BME nyelvvizsga?

Origó vagy BME nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

B2 angolra szeretnék menni, de nem vagyok informatika zseni és nem igazodom el a honlapjaikon. Több kérdésem is lenne:

Melyik olcsóbb?

Melyik ér többet? (Ha meg lehet így különböztetni őket)

Melyik nehezebb? És mennyivel?

Melyikről vannak jobb tapasztalataitok?

Ha lerakok egy B2-t, az a szóbeli és írásbeli is egyben?


A kérdések egymástól függetlenek, nem az alapján döntöm el hogy melyik az olcsóbb, mindössze érdeklődés szempontjából tettem fel.



2012. szept. 19. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
BME-t javasolnám. Többet ér. Azt nem tudom megmondani, hogy ez drágább-e. Úgy tudom, hogy a BME nehezebb, mert szituációs feladat is van benne (a szóbeli részén).
2012. szept. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóban abszolút jó vagyok. Tanárom szerint is. Folyamatosan tudok beszélni bármiről, 2-3 mondatonként állok meg kb 2 másodpercre gondolkodni hogy miről beszéljek. Írásban mindössze a nyelvtani ok-okozati összefüggéssel van problémám (pl: miért ez az idő, miért ez az igealak stb...). Leírom a mondatot helyesen, de nem tudnám elmagyarázni (a bonyolultabb idejű mondatoknál legalábbis nem) hogy az miért úgy van. Köszi a választ, zöld ment!
2012. szept. 19. 20:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én BMEset csináltam angolból, nagyon könnyű volt. A nyelvhelyesség kivételével, mindenhol lehet szótárazni.

A szóbeli nem nehéz, jóindulatúak a vizsgáztatók, a magnó se vészes.

2012. szept. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen biztos alapokkal rendelkezel, akkor egyik se jelenthet problémát, csak be kellene gyakorolni az adott feladatokat. Válaszd azt, amelyik szimpatikusabb, mert abban biztosan jobb eredményt érsz el.
2012. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is Bme-t szeretnék tenni, ha nem sikerül telcen az írásbelim. Én is azt hallottam, hogy a nyelvtani teszt kivételével az összes feladatnál lehet szótárt használni és ez nekem nagy segítség lenne.
2012. okt. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!