Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből 1 oldalas fogalmazást...

Németből 1 oldalas fogalmazást kell írni a nyári szünetről, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Adnátok ötleteket?

Figyelt kérdés
Ilyesmiket csináltam: gépezés, filmezés, olvasás, bulizás, strand. De nem írhatom úgy, hogy "július 23-án gépeztem"... Bonyolultabb mondatokat még nem nagyon tudok írni, csak 2 éve tanulom a nyelvet.
2009. aug. 1. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

leírod hogy nagyon jól telt a nyarad, sokat voltál strandon a barátaiddal itt meg ott, volt 6 medence, labdáztatok, ugráltatok, sokat nevettetek.

Vltál sok buliban is, sokat táncoltál, biliárdoztál, csocsóztál

nagyon szereted a filmeket, így azt is sokat néztél, pl a ...-ot és a ...-ot. nagyon tetszetek, ezek meg ezek voltak a főszereplők. Olvastál is sok könyvet mert az hasznos meg jó, ezeket olvastad el:.........

... ez tetszett legjobban, mert húde izgalmas volt, vagy tetszett a történet vagy bármi.

A családdal nem voltatok nyaralni, csak együtt lmenetetek néhányszor a strandra, meglátogattad a nagyszülőket, ők csináltak neked finom sütit.

Játszottál a számítógépen, ezt és ezt, de sajnos eltelt a nyár és már nem lehet strandra járni meg olyan sokat filmezni meg olvasni, emrt suliba kelll járni.

Örülsz hog ymikor strandon voltál jó idő volt, a meleg is egész elviseéhető volt így.

Kész

2009. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem hasonlót kellett még régebben írni, csak nekem a télről. Nálam úgy kezdődött, hogy Mo.-n négy évszak van, a kedvencem a tél, ilyenkor nagyon hideg van.. És itt tudsz rizsázni egy kicsit persze a nyárról nem a télről. Vagy kezdheted úgy hogy a nyáriszünetet már nagyon várta midnenki a suliban.. Vagy ilyesmik. Szöveg közben pedig írhatsz olyat hogy: am Wochenende, an den Wochentagen, eines Tages, in meiner Freizeit, im Sommer, meine beste Freizeitbeschäftigung(kedvenc időtöltésem) és így nem lesz olyan sok szóismétlés. Próbálj a saját szókincsedre építeni, és minél kevesebb ismeretlen szót próbálj belerakni. Meg szerinten nyugodtan írhatsz bele olyat is ami meg sem történt. Végülis sztem lényeg az, hogy írj valamit, hogy lássák hogy tudod, nem az hogy most melyik nap mentél le a sarki kisboltba :)
2009. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia! előző válaszadókkal teljesen egyetértek, rizsázz, rizsázz, az évaszakokról, barátaidról is adhatsz leírást, persze nem kell napra pontosan leírnod hogy mikor mit csináltál. Itt annyi mindent lehet hazudni, hogy nacsak, akár mint a nyelvvizsgán, senki nem fog utánajárni. A tanárokat meg nem az érdekli hogy mit csináltál hanem hogy tudsz írni, nyelvtan, szókincs, stb.

beleírhatod hogy sokat voltál moziban, milyen filmeket néztél meg, írhatsz róluk ismertetőt, vagy hogy rendszeresen sportoltál, suli közben nem volt annyi időd rá hogy formában tartsd magad, naponta futottál, vagy kocogtál, évközben pedig csak a tanulással foglalkoztál. Jó, sarkítottam, de valami hasonló tökéletes lesz!

Akkor még: leírhatod a fogalmazásod elejére hogy számodra mit jelent a szabadidő, mennyi van neked, hobbydról is írj! meg hogy sokat ültél a gép előtt, előnye, hátrányai.pl:


Internet

Vorteile

 man kann mit jemanden Kontakte schaffen; zur anderer Halb der Welt kommen

 Museen, Ausstellungen können besichtigt werden

 sehr-sehr viele Infos können erreicht werden

 Schulen sind mit einander verbunden

 „Werbung”: neue Produkte einer Firma sind auf Internet hinaufgelegt  sehr viele erfahren das

 Programme können aufgenommen werden (Spiele)

 Filme; die neuesten Kinohits können angesehen werden

Nachteile

 heimliche Informationen können erworben werden

 sehr teuer

 Leute werden faul


Szabadidőről:


Freizeit: der Zeitraum, den ich mit Sachen verbringe, die ich machen wolle.

Heutzutage haben wir immer wenigere Freizeit, weil unser Leben sehr schnell, hektisch geworden ist.

In der Freizeit möchte man sich ausruhen; sich mit solchen Dingen befassen, die ihm Spaß machen.

Jede Person will ihre Freizeit anders verbringen.


Ausruhsmöglichkeiten zB.:

 Sport

 Wandern

 Gesellschaft, Freunde

 Partys

 Kultur (Kino, Theater, Bücher)

 Einkauf

 Reisen usw.



Rengeteg minden lehet:) Bátran!

2009. aug. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Melyik könyvet olvastad ?
2018. máj. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!