Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elkezdtem japánul tanulni, a...

Elkezdtem japánul tanulni, a hiraganánál tartok, de már megakadtam. Valaki segítene? (lent)

Figyelt kérdés

[link]

Még nagyon az elején vagyok,de fontos lenne megtanulnom japánul.El is kezdtem,gondolván,hogy az eleje még biztosan nem lesz túl nehéz(jó a nyelvérzékem),de úgy tűnik,mégis.

A memorizálással nincs baj,viszonylag hamar megjegyzem a szótagokat,de alul írja,hogy "Ha egy mássalhangzóval kezdődő szótag írásjele elé egy kicsi (kb. fele méretű) "tsu" írásjelet írsz, akkor a következő szótag mássalhangzóját nyomatékosabban és hosszabban kell ejteni..."

Most vagy nagyon vaksi,vagy nagyon hülye vagyok,de sehol nem látom előzményként leírva,hogy mi az a "tsu" jel.

És lenne még egy problémám:

A "kinniku"(izom) szónak a "ki" szótagját máshogy írta le az oldal alján,mint felül,legalábbis én úgy látom,ez miért van?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2012. szept. 25. 14:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
"felül"-ezt úgy értem,hogy a szótagábécében.
2012. szept. 25. 14:11
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Ez a "nagy, rendes" tsu hiragana: つ

a kicsi pedig ez: っ

A sima szavakban, mint pl. natsu (nyár): なつ

de ha ahogy az oldal is írta, két mássalhangzó van, akkor a szótag elé bekerül a kis tsu pl. gakkou (iskola): がっこう


2. Más betűtípus, ennyi.

2012. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm neked!

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy ahol vessző,illetve karika lett a szótagok fölé rajzolva(a második táblázat),annak van különösebb jelentősége,vagy csak "simán" így kell írni?

2012. szept. 25. 15:57
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azokat "nem kell külön megtanulni". Csak a szabályt kell tudni, hogy pl. ha két vesszőt rakunk a k-s sor tagjai fölé, akkor k-ból g-lesz, s-es sornál z. stb stb. A kis karika pedig csak a h-s sor fölött van. Ahol karika van ott a h-ból p-lesz, de ha két vesszőt rakunk akkor b :)
2012. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, belefogsz jönni, elég sűrűn használják :)
2012. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Jó a nyelvérzékem,az angolt is elég hamar elsajátítottam(jó,tudom,azért más kaliberű a kettő),de ha nem leszek ennyire vaksi a továbbiakban,akkor menni fog.

Sajna csak egyedül tudok egyelőre nekiállni,mert tanárra nincs pénzem :(

Tudtok ajánlani valami hatékony(és érthető!!!)nyelvkönyvet?PL:kanji és kana című könyvből egy kukkot nem értettem.Az ELO milyen?

2012. szept. 25. 20:28
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Én is egyedül tanulok a Dekiru című nyelvkönyvből :) pont most jelent meg a 2. része is. 6500ft mindkét könyv, szóval elég drága, de nekem csak ez vált be és mindenki csak jókat mond róla :)
2012. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1.-> [link]

2.-> [link]

2012. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. szept. 25. 21:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, látom már mindent megválaszoltak neked.

Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni és nem a képeségeidet akarom kritizálni, hogy egyedül nem sok sikerélményben lesz részed a japán tanulás terén. Tapasztalataim szerint aki egyedül tanulja mindig abba hagyja. Lehet, hogy a hiraganát-katakanát még megtanulja, de késöbb a nyelvtanokkal már nem lehet tanári segítség nélkül megbírkozni és főleg nem lehet (mindennapos kommunikáció során) haszálható tudásra egyedül szert tenni.

Persze nem a legszebb dolog magamat ajánlani, de ha esetleg budapesti vagy és tényleg komolyan szeretnél megtanulni japánul, akkor én szivesen vállalom a dolgot.

Ha érdekel a dolog vagy bármi egyéb kérdésed van írj itt vagy az e-mail címemre!

lord_andrew@freemail.hu

2012. szept. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!