Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elkezdtem japánul tanulni, a...

Elkezdtem japánul tanulni, a hiraganánál tartok, de már megakadtam. Valaki segítene? (lent)

Figyelt kérdés

[link]

Még nagyon az elején vagyok,de fontos lenne megtanulnom japánul.El is kezdtem,gondolván,hogy az eleje még biztosan nem lesz túl nehéz(jó a nyelvérzékem),de úgy tűnik,mégis.

A memorizálással nincs baj,viszonylag hamar megjegyzem a szótagokat,de alul írja,hogy "Ha egy mássalhangzóval kezdődő szótag írásjele elé egy kicsi (kb. fele méretű) "tsu" írásjelet írsz, akkor a következő szótag mássalhangzóját nyomatékosabban és hosszabban kell ejteni..."

Most vagy nagyon vaksi,vagy nagyon hülye vagyok,de sehol nem látom előzményként leírva,hogy mi az a "tsu" jel.

És lenne még egy problémám:

A "kinniku"(izom) szónak a "ki" szótagját máshogy írta le az oldal alján,mint felül,legalábbis én úgy látom,ez miért van?


Előre is nagyon köszönöm a segítséget!



2012. szept. 25. 14:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%
Én másfél éve tanulok egyedül sikerrel, és nem szándékozom abbahagyni. Csak kitartás kérdése :) Persze akinek van lehetősége és pénze tanárra/nyelviskolára, az jobban fog járni.
2012. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nos igen,ez mindig egyénfüggő,én nem szándékozom abbahagyni,mert a későbbiekben szeretnék kint élni(bár ez már már történet).

Tanáron én is gondolkodtam,sőt még keresgéltem is,de elég drágának bizonyultak,és gondoltam,hogy amíg egyedül is megy,addig nem költök rá pénzt,ha nem muszáj...(azóta megy,nem volt több elakadás :) )

Mindenesetre lehet,hogy rád fogok üzenni,talán meg tudunk beszélni valamit.De nem biztos :)

2012. szept. 27. 14:03
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké, rendben! :)

Ha úgy döntesz, mégiscsak szeretnél tanárnál tanulni akkor örömmel veszem a jelentkezésedet.

És mondom nem cikizésből írtam amit írtam, csak a jó pár évnyi japán tanulás és 1-2 évnyi tanítás tapasztalata.

2012. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nem vettem a szívemre :)
2012. szept. 27. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!