Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC nyelvvizsga vagy emelt...

TELC nyelvvizsga vagy emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Májusba akarok emelt szintű érettségizni. Azt tudom hogy 60%felett megkapom a nyelvvizsgát, de megérné elmenni külön nyelvvizsgázni is? Milyen helyeken nem fogadják el az érettségi után kapott nyelvvizsgát? SEGÍTSETEK! FONTOS!
2012. szept. 30. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Azt tudtad, hogy a TELC vizsga írásbeli részén ceruzát kell használni? Lehet, én vagyok ennyire bizalmatlan, de nekem senki ne magyarázza már be, hogy a gépi javítás miatt.

Ha már van olyan modern gépük, nehogy már csak ceruzára legyen "kifejlesztve". Miért nem használható fekete tinta/toll???


Én először elmennék egy emelt érettségire, és azután mennék neki egy középfokú nyelvvizsgának, ha arról külön kell papír.

2012. szept. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Eszméletlen, hogy mennyire nem tudnak az emberek gondolkodni, de tényleg.

Sokkal praktikusabb, ha ceruzával töltöd, volt olyan feladat felsőfoknál, hogy a legjobb összefoglalót kellett kiválasztani, ott véletlenül nem azt satíroztam be, amelyiket akartam volna, így sikerült a max. pontot megkapnom érte, MERT KI BÍRTAM JAVÍTANI.

Tollal elég nehezen tudod kijavítani, és eléggé idegesítő tud lenni, ha ezen buksz pontokat.

A levélírásnál illetve esszénél meg nem kell 50x áthúznod, mert máshogy akarod megfogalmazni stb. Sokkal praktikusabb, de ennyire gyanakvó meg ne legyél, nem javítanak bele nyugi. Sokkal többet ér nekik az, hogy megmaradjon a jó hírnevük.

Hogy a témához is hozzászóljak, én a nyelvvizsga letételét ajánlom.

2012. szept. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
És azzal tisztában vagy, hogy csak az egyikért jár az a bizonyos többletpont? Ha idegen nyelvből csinálsz emelt szintű érettségit, és valóban eléred a 60%-ot, megkapod az 50 plusz pontot, viszont az nyelvvizsgáért járókat nem! Engem ezzel húztak be a csőbe... Igazából úgy jársz a legjobban, ha az angol mellett egy másik tárgyból is csinálsz emelt szintűt, így nem hogy a nyelvvizsgás pontjaid vésznek el, hanem megkapod a 100 többletpontot. Ha erre nincs módod, pontok szempontjából érdemesebb az érettségivel próbálkoznod. Szerintem.
2012. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

2. válaszoló!


Olyan érdekes, hogy minden más vizsgán KÖTELEZŐ TOLLAL írni, és VAN JAVÍTÁSI LEHETŐSÉG. Nem bizalmatlan vagyok, csak gondolkozom. Tudod, a kételkedés a gondolkodás kezdete...te még a gondolkodás előfutáránál sem jársz. Majd kapod a pofonokat.

2012. szept. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Tipikus magyar gondolkodás. :D Mindenbe bele kell kötni, ami már kicsit is máshogy van mint a többi és szúrja valakinek a szemét. Ha nem tetszik, lehet másik nyelvvizsgát választani, nem kötelező TELC-re menni. A TELC az egy színvonalas nyelvvizsga és nem fogják a hírnevüket bemocskolni. Pláne, hogy te megtekintheted utólag a nyelvvizsgádat, ha valami kivetnivalót találsz a végeredménynél.

És ha megkérhetlek, ne vonj le következtetést pár mondat után egyik emberről sem, pláne rólam, hiszen nem ismersz. Ez viszont téged minősít.

2012. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nem azt kérdeztem hogy mivel kell írni a nyelvvizsgán. ha nem tudsz a kérdésre válaszolni minek írsz?xxxd


akik tudtak normális választ adni azoknak köszönöm de nem lettem okosabb mert tudom hogy nemszámít a nyelvvizsga ha van emelt szintű érettségim de ha később dolgozni akarok akár külföldön akkor gondolom jobban örülnek ha van egy államilag elismert nyelvvizsgám mert én úgy tudom h az érettségi után kapott nyelvvizsga az nem az.


Na mindegy elmegyek nyelvvizsgázni nem vesztek semmit.

2012. okt. 8. 16:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Amint látom, a kérdező szövegértése magyar nyelven is a nulla felé tendál. Vigyázz, mert minden nyelvi vizsgán van szövegértési feladat.


Komolyan: én a helyedben elolvasnám újra azt, hogy miért is emeltem ki azt, hogy miért nem tartom jónak a ceruzával való írást.


A végső döntés a Te kezedben van. Sok sikert kívánok, bármelyiket is választod!

2012. okt. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!