Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú japán nyelvtudással...

Középfokú japán nyelvtudással partnert keresek a nyelv gyakorlásához, hasonló tudással van aki szeretne?

Figyelt kérdés

2012. okt. 1. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Több esélyed van beszédpartnert találni, ha kiteszel egy hirdetést az ELTE BTK Japán Tanszékén. A B épület 1. emeletén vannak, előtte kérdezd meg őket, kihelyezheted-e. Ugyanígy, megkérdezheted a többi épületben is a tanszékektől, hogy kiteheted-e az ő hirdetőfalaikra stb.

Az ilyen helyeken több ember megfordul, több esélyed van.

2012. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Én szívesen jelentkeznék bár nem tudom, hogy hol állok nyelvtudásilag, iskolában kb. N4-snek a szintje van meg teljesen (keigo, műveltető, passzív, stb), de én annál jelentősen többet tudok, de hogy eléri a középfokot vagy nem azt nem tudom (mivel nem tudom mi a középfok elvárása). Kanjiból kb. 800+t tudok.


Ha mondjuk kulcsszavakban leírnád mi az a nyelvtan, amit mindenképpen elvársz, akkor az mondjuk hasznos lenne szerintem.

2012. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nekem N3-as nyelvvizsgám van, de én is jóval többet tudok annál. kanjiból szűkösebben vagyok mint nyelvtanilag, talán 600 körül tudhatok. igazából ha tudsz beszélgetni akkor szerintem nem szükséges azt kutatni ki hány alakot tud, akkor már úgyis alakul :)
2012. okt. 1. 19:36
 4/7 anonim ***** válasza:

A 6-800 kandzsi az alapfok és a középfok között van. Japán számítás szerint a középfok az N2-es szint, aminek a követelménye ugye kb. 1000 kandzsi és 6000 szó. Ami nem kis szám :)


Ugyanakkor aki már N3-as szint körül van, szerinem hasznosabb lenne, ha igazi japánt keresnél gyakorlópartnernek. Javítani ugyan valószínűleg nem fogja a hibáidat, viszont abból, ahogy és amit ő ír, sokat tanulhatsz.

2012. okt. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

az N5-ös szint alapfok, B1-es szintnek felel meg,

az N4-es szint középfok, B2-es szintnek felel meg,

az N3-as szint "erős középfok", amit a KER is használ, a B2+ szintnek felel meg. (nekem ebből van nyelvvizsgám)

Az N2-es szint felsőfok, C1-es szint

az N1-es szint is felsőfok, C1-es szint.


japán ismerőseim is vannak, csak velük mindig nehéz összeegyeztetni az időt az eltolódás miatt, így aztán nagyon ritkán tudunk beszélni.

2012. okt. 2. 14:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért ezzel vitatkoznék...


Az egy dolog, hogy annak idején japánból - amikor még 4 fokú volt a vizsgarendszer - a 3kjút, tehát a mostani N4-et már középfokú írásbelinek, a 2kjút és 1kjút pedig felsőfokúnak fogadták el, de ha bármilyen japán forrást megnézel akkor ők ezt mondják:


egykori 4kjú (mai N5): minimumszint / küszöbszint (初級1)


egykori 3kjú (mai N4): alapfok (初級2)


mai N3: alap és középfok közötti szint (初中級)


egykori 2kjú (mai N2): középfok (中級) --- gondolj bele, pl. kandzsik tekintetében ezzel még csak a felét tudod annak, ami egy középiskolát végzett japánnak tudnia kell!


egykori 1kjú (mai N1): felső fok (中上級・上級)


Az N5 messze nem felel meg B1-es szintnek!!!! 100 kandzsi és kb. 800 szó???


N4 középfok lenne?? Gondolj bele, nagyjából egy alapfokú nyelvkönyv (amik ugye általában 2 kötetesek, ld. Minna no nihongo, Dekiru, Bunka shokyuu nihongo stb.) második kötetének vége kell az N4-hez. De az max. 300 kandzsit vesz át, azaz a japán oktatási minisztérium által kiadott "mindennapi használatú kandzsik" 20%-t sem! A szókincse pedig 1.500 szó.


Ugyanakkor az, aki N3-as szinten tud, már valóban tud valamit - független attól, hogy minek nevezik - , elismerésem hozzá :) Sok sikert ahhoz, hogy meglegyen egyszer az N2 és N1 is!

2012. okt. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az előttem "szólónak" igaza van.

Az igaz, hogy nálunk ha honosítod az N1 és az N2-t is felsőfoknak veszik, de azért ha belegondolsz az N2 nem az. Főleg a kanjik száma miatt.

Nem mondanám, hogy csak középfok de valahol a kettő között van szerintem.

2012. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!