Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik az az angol nyelvvizsga...

Melyik az az angol nyelvvizsga ahol azt kérdezik hogy mit tudsz?

Figyelt kérdés

És nem azt, hogy mit nem tudsz?


Itt volt a nagybátyám Ausztráliából, azt mondta az Origó nyelvtani teszt értelmetlen: A Despite of, B Although, C In spite of, D Regardless; mivel ez mind egyforma, ugyan azt jelenti és nincs a tesztre jó megoldás!



2012. okt. 3. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ECL-nek nincs ilyen nyelvtani része, szövegértelmezés, levélírás, és abból kiderül, mennyire tudod a nyelvtant használni. Szerintem a leginkább tudásközpontú vizsgatípus. Azt ne feledd el viszont, hogy Ausztráliában nem a brit angolt beszélik, amit te tanulsz. Nekik lehet, hogy mind a 4 ugyanazt jelenti, de a briteknél van egy árnyalatnyi különbség köztük.
2012. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Annó a TELC nekem bevált... sokkal gyakorlatiasabbak voltak a tesztek, érdekesek. Lekötötték az ember figyelmét és nem aludt el rajta...


Amúgy meg minden attól függ mire kell a nyelvvizsga. Az origo szerintem úgymond "tudományos" nyelvvizsga lehet...az apró-cseprő különbségekre teszi a hangsúlyt. A nyelvet inkább mint kultúrális tényezőt néz. Ha főiskolán angollal akarsz foglalkozni vagy ha mondjuk angol tanár akarsz lenni, akkor arra megfelelő.


De ha az a terved, hogy elhúzol te is Ausztráliába, akkor fölösleges. De akkor igazából fölösleges bármilyen nyelvvizsga, csak a tudás számít.


Ha meg csak ahhoz kell, hogy megkapd a diplomád, ahhoz tökéletes a TELC.

2012. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"de a briteknél van egy árnyalatnyi különbség köztük" ... lehet hogy van, csak a britek se tudnak róla. :P ... legalábbis nem a köznapi életben.


Második voltam.

2012. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Az egy más kérdés, hogy a britek az általunk megtanult nyelvtan 30%-át használják a mindennapi életben. Igeidőből van 3 azt jónapot, ők se használják az összeset.

Sok ismerősöm él Angliában és mind azt mondta, hogy ha úgy beszélsz, ahogy tanultad, azt a britek sem értik:D

2012. okt. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Britek általunk megtanult nyelvtan 30%-át használják"


vagy meg se tanulják a primitív bunkó szüleiktől de mégis használják: 2010 ben egy csomót beszéltem angol paraszt nőkkel és egy csomó present perfectet, és ugye szerkezetet használtak ezenkívül tényleg angoltanár akarok lenni csak útlom a 100% elméleti megközelítést.

2012. okt. 3. 10:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában arra igyekeznek ráállni, hogy megtudják. Különben az angol anyanyelvűek azért elég jól tudnak angolul, már csak azért is mert nem kell bíbelődniük a ragozásokkal, meg a nehéz nyelvtannal, mint a többieknek. Meg hát iskolába is járnak 12-20 évig és ott lehetőségük van még a szakkifejezések elsajátítására is.
2012. okt. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!