Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az Origo-s...

Mi a véleményetek az Origo-s nyelvvizsgákról? Tapasztalatok? Nyelvtanból annyira nemvagyok felkészült. Angol középfokról van szó

Figyelt kérdés

2012. okt. 2. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ha a nyelvtan nem az erősséged, jobban járnál egy másik fajta nyelvvizsgával.

Én az írásbelit BME-n csináltam, az nem volt olyan nehéz

(a szóbelit Origo-n).

Úgy hallottam, hogy az Origo írásbelije nagyon nehéz, ezért csináltam a BME-t helyette.


Személyes tapasztalat: Az Origo szóbelijén nekem nagyon lepontozták a nyelvtanomat, pedig elvileg jó vagyok belőle. =)

De mindegy, az a lényeg, hogy sikerült; azóta a felsőfok is.

2012. okt. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én is voltam origó középfokú szóbelin angolból és sikerült (a beszélgetés része 70% lett, a magnóhallgatásos feladat éppen meglett 40%)

Több ismerősöm volt origó írásbelin és többségüknek nem sikerült elsőre, van olyan akinek többszöri próbálkozásra sem lett meg. Azt vettem észre, hogy origóírásbelin eléggé szigorúan pontoznak, és elavult nyelvtani szerkezetek is megtalálhatók a feladatok között. Én is abban gondolkozom, hogy BME-n teszem le az írásbelit, mert ott nem pontoznak annyira szigorúan mint az origón és a fordításos feladat is kevesebb és az ára nagyjából megegyezik az origóval.

2012. okt. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
nagyon nehéz, de ha nekem sikerült, bárkinek sikerülhet! :)
2014. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!