Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mik az elvárások jelenleg a...

Mik az elvárások jelenleg a felsőfokú nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés

Euroexam-ra gondoltam. Tapasztalat? Milyen feladatok vannak?

Tanfolyamra nem szeretnék menni, mert szerintem nincs rá szükségem, tavaly középfokúhoz voltam, de pénzkidobás volt. Leszámítva, hogy a feladatok típusait megismertem.


2009. aug. 4. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy könnyű mondattal az, hogy a háborúktól az abortuszig mindenről tudj beszélni, és értsd a bonyolult szövegeket is
2009. aug. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké ez alap, de ezen felül lehetnek speciális valamik, amilyen, teszem azt, a hivatalos levélforma. Ehhez hasonló merényletektől tartok.
2009. aug. 5. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Euron nem tudom, hogy működik, amelyiken én voltam nem nagyon figyeltek erre. Csak a téma volt elég.. érdekes. De viszont azt a tanácsot kaptam, hogy bármilyen levélnél sose rövidítsek(pl. I am helyet I'm) mert abba beleköthetnek.
2009. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért a felsőfok után is vannak még fokok tehát a specialitások inkább ott jelennek meg, a felsőfokon az a lényeg,h értelmiségi társalgást folytass minden témáról. Tehát egy pici szaknyelv is befigyel néha. A levéltől ilyenektől nem kell tartanod, alapból olyat adnak amit csak felsőfokú nyelvtudással tudsz majd megoldani.
2009. aug. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én voltam decemberben euron és tök könnyű volt, semmit se készültem rá és meglett:) és szóbelin egyáltalán nem volt speciális témám (jóból is megárt a sok - erről kellett beszélni:D) szerintem az a lényeg, hogy folyékonyan beszélj, ne állj le, ne gondolkozz, ahogy kérdeznek már mondj is valamit, tökmindegy mit mondasz, az a lényeg, hogy adod elő:P jó persze azért ne csinálj durva nyelvtani hibákat meg ne tévessz szavakat, de ha felsőfokra akarsz menni, akkor ezzel nem is kell számolni:)

írásbelin a levélnél volt érezhető,hogy ez nem középfok, valami a tengerszintekről de volt szó,de segítségnek egy hosszú cikk és nem kell minden szót érteni, kis logikával rájössz,hogy mi a lényeg és azt bemásolod a levélhez csak a körítést megváltoztatod:D

ja amúgy nekem az volt a nyelvtannál, hogy a vizsga után belenéztem egy ismerősöm felsőfokú felkészítő könyvébe és olyan hülye nyelvtani dolgok voltak,amiket életemben nem láttam és ott se kellett:D azt a választ írd,amelyik a legtermészetesebben hangzik:D én úgy csináltam,hogy meg se néztem miket lehet beírni,ahol többől kell választani,hanem hogy én mit mondanék, és amelyik a legjobban hasonlított rá a lehetőségek közül,azt karikáztam:D:D

azért persze tudok angolul:D csak nem nyelvtankönyvből magoltam (de nem is éltem külföldön) 18/L

2009. aug. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kösz! Akkor hát nem fognak pöccsekedni apróságokkal.

Btw én is irtózom a nyelvtan és angolkönyvektől, illetve a magolástól, soha nem is szorultam rá eme területen. Még jöhetnek válaszok!

2009. aug. 7. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!